Pri stavbe či rekonštrukcii akejkoľvek stavby, ale hlavne rodinných domov, sa počas plánovania realizácie výstavby či opravy vynárajú rôzne otázky. Jednou z nich je aj otázka zateplenia budovy. Je potrebné nájsť a vybrať ten správny materiál vhodný práve pre vašu stavbu, ktorý bude spĺňať všetky termoizolačné kritéria potrebné pre teplý domov. Pri výbere by ste mali dbať na vlastnosti daného materiálu, ale taktiež aj na jeho cenu. Taktiež pri výbere pamätať aj na miesto aplikácie, kam chcete tento termoizolačný materiál umiestniť, pretože pri izolácii materiál zvolíte napríklad inú hrúbku a typ ako pri zatepľovaní fasády. Medzi zatepľovacie materiály, ktoré sa hojne využívajú, patria aj PIR dosky. Je to izolačný materiál vyrobený z polyuretánovej peny. Každá doska má na oboch stranách povrchovú úpravu podľa použitia. PIR dosky sa vyrábajú v rôznych hrúbkach od 20mm až do 250mm. Výber hrúbky závisí od miesta, kam chcete tento izolačný materiál aplikovať.

zatepľovanie domu

Najväčšou výhodou polyuretánových dosiek je ich vysoký tepelný odpor aj pri minimálnej hrúbke. Preto sú vhodným riešením pri zatepľovaní sendvičových konštrukcií. Okrem toho sa hodia aj na zateplenie drevostavieb, pasívnych domov či nízkoenergetických domov. Sú taktiež vhodné aj na zateplenie šikmých striech, podláh či stropov. Medzi ich iné výhodné vlastnosti patrí napríklad aj minimálna nasiakavosť a odolnosť voči škodcom. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sú naozaj ľahké na manipuláciu. Navyše sú aj recyklovateľné a šetrné k nášmu životnému prostrediu.

zatepľovací materiál

Čo sa týka ceny PIR izolacných dosiek taloa.sk, tá sa odvíja od mnohých faktorov. Záleží na hrúbke PIR dosiek a povrchových úpravách. Taktiež si máte možnosť zvoliť aj typ spoja. Máte na výber medzi zámkom alebo rovným okrajom. Cena sa samozrejme odvíja aj od množstva metrov štvorcových, ktoré potrebujete. Neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám vypracujeme cenovú ponuku presne podľa vášho zadania a PIR dosky vám prinesieme za bezkonkurenčnú cenu tam, kde ich budete potrebovať.