Dizajn kuchyne je z hľadiska nášho každodenného fungovania v domácnosti skutočne dôležitým a dnes už tento priestor nie je ani zďaleka len o príprave jedla. V otázke moderného dizajnu kuchyne je dnes pomerne silným trendom to, že kuchyňa je prepojená s obývačkou a celý priestor je tak o poznanie vzdušnejším. Kuchyňa je tak v súčasnosti aj miestom trávenia voľných chvíľ s rodinou a aj z tohto dôvodu by sme mali siahnuť po dizajne kuchyne, ktorý bude dokonale ladiť s ostatným zariadením. V prípade variantu prepojenia s obývačkou je následne nutné správne kombinovať dizajn kuchyne s obývačkovou zostavou a sedačkou. Kuchyňa s obývačkou teda nie sú prepojené len priestorovo, ale aj z hľadiska dizajnu.

příprava jídla

Dizajn kuchyne musí ísť s dobou a mal by spĺňať oveľa náročnejšie štandardy ako v minulosti

Dôležitým však nie je len estetické hľadisko a myslieť by sme rozhodne mali aj praktickú stránku. Tu by sme sa mohli niekoľkými slovami pristaviť pri rozmiestnení jednotlivých komponentov a aj v rámci dizajnu kuchyne je potrebné myslieť na logické usporiadanie všetkého používaného vybavenia. Tu platí viacero pravidiel a jedným z nich je napr. umiestnenie umývadla do tesnej blízkosti hlavnej pracovnej dosky. Od umytia potravín predsa prechádzame k ich spracovaniu a ísť cez celú kuchyňu s kvapkajúcim mäsom alebo zeleninou zrovna nie je ničím príjemným a praktickým. Doska na varenie by sa následne nemala nachádzať hneď vedľa chladničky a dôvodom sú najmä teplotné rozdiely medzi oboma spotrebičmi.

kuchyně s pultem

Dizajn kuchyne má viacero výziev a jednou z nich je aj roh na pracovnej doske pri usporiadaní do tvaru písmena “L” alebo “U”. Toto je však to správne miesto na osadenie rôznych otočných systémov, na ktorých vieme mať umiestnené koreničky, bylinky, stojany na nože alebo dokonca kávovar. Na rovnej ploche hlavnej pracovnej dosky by tieto pomôcky mohli prekážať a zaberať miesto pri spracovaní potravín. Tu nám však budú rozhodne prekážať v menšej miere. Ak je miera vašej predstavivosti o niečo nižšia, tak sa pokojne nechajte inšpirovať fotkami z časopisov alebo na internete. S vašou novou kuchynskou linkou vám pomôže odborník, stačí ak kliknete na webovú stránku https://www.sconto.sk/.