Jedným zo zásadných kritérií pre výber Bauer hokejky je materiál a v tomto smere je rozhodujúcou predovšetkým frekvencia s akou hráte a na akej úrovni sa hokeju venujete. Pred niekoľkými desaťročiami boli absolútnou doménou práve Bauer hokejky z dreva. Postupne sa však dostali do popredia zahnuté čepele a s týmto trendom sa pomaličky začalo upúšťať od drevených palíc. Do popredia sa začal dostávať sklolaminát a tento materiál sa podpísal pod celkové odľahčenie palice. Neskôr prišli na rad kompozitové palice s drevenými čepeľami, ktoré bolo možné vymieňať. Ku koncu 20-teho storočia prišli na rad materiály ako titan, karbónové vlákna a grafit, ktoré túto zásadnú časť výstroje ešte viac odľahčili a dokončili tak plnohodnotné nahrádzanie dreva pri Bauer hokejkách.

hokejové rukavice

Bauer hokejky ponúkajú hráčovi nespočetne veľa možností k výberu tej najsprávnejšej varianty

Drevené Bauer hokejky sú v prípade hobby hráčov vo väčšine prípadov tou správnou voľbou. Sú cenovo najdostupnejším variantom a pri tomto štýle hry vám plnohodnotne postačia. Daňou za túto cenovú dostupnosť sú však aj isté nevýhody. Čepele jednoduchšie nasávajú vlhkosť a aj vďaka tejto skutočnosti sú najťažším variantom spomedzi všetkých spomínaných materiálov. Ak máte malé dieťa a chcete ho nechať “pričuchnúť” k hokeju, potom opäť siahnete po drevených Bauer hokejkách. Tento materiál pri Bauer hokejkách ho skvele naučí pracovať s pukom a drevo je neraz odporúčané odborníkmi aj v nižších vekových kategóriách na súťažnej úrovni. Ak však túto hru milujete a hokeju sa venujete pomerne často, potom skúste celokompozitnú hokejku.

rukavice bauer

Vďaka takýmto Bauer hokejkám nebudete musieť palicu meniť každú chvíľu a jej životnosť je na neporovnateľne vyššej úrovni. Obrovskou výhodou je ľahkosť palice. Pokiaľ teda vyberáte hokejku pre malé dieťa, pokojne siahnite po rovnej čepeli. Tá má výhodu najmä v období, keď sa dieťa definitívne nerozhodlo na akú stranu bude hrávať. Existuje však aj ďalšia výhoda takéhoto variantu a ním je možnosť hrať bez väčších problémov aj backhandom. V prípade zahnutej palice sa tejto hre môže dieťa podvedome vyhýbať a rovná čepeľ ho takýmto prihrávkam a strelám veľmi dobre naučí. Kvalitné hokejky nájdete na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/.