Syndróm zníženého libida Forcex je vlastne dlhodobá nechuť na sex. Libido je totiž súhrn rôznych faktorov, hormónov a psychických stavov, ktoré ovplyvňujú naše sexuálne pudy, túžby a apetít. A ak je libido znížené, naša chuť na sex rapídne klesá. Tento problém postihuje tak mužov, ako aj ženy. Príčiny zníženého libida sú depresia, zdravotné problémy, ako cukrovka, srdcové choroby, kvasinkové infekcie, zápaly močových ciest, hormonálne zmeny, nespokojnosť s vlastným telom a vzhľadom, stres, prepracovanosť, alkoholizmus, rutina v spálni, problémy vo vzťahu, rodinné probémy, užívanie niektorých liekov, či antidepresív a  vyšší vek. 
Existujú aj čisto mužské a tiež výlučne ženské vplyvy, ktoré majú za následok zníženie chuti na sex, teda znížené libido. 

prášek viagra

Čo znižuje mužské libido?
Znížená hladina mužského pohlavného hormónu. Môže mať za následok nielen stratu pevnosti erekcie alebo neschopnosť dosiahnuť vyvrcholenie, ale dokonca aj úplnú stratu chuti na sex. Prehnané fyzické aktivity. Neznamená to, že športovci majú nižšie libido. Ide skôr o nezdravé návyky, spojené so športovaním. Preťažovanie sa v posilňovni spojené s užívaním dopingu má na libido jednoznačne negatívny vplyv. Pritesné spodné prádlo.

stoporenie

Obtiahnuté slipy, v ktorých je mužská pýcha ako vo zveráku, majú negatívny vplyv na tvorbu spermií a tiež na mužské libido. Vyhnúť sa treba aj „prehrievaniu“ citlivých partií. Depresia a nespokojnosť spojená s veľkosťou penisu. Tak, ako mnohé ženy nikdy nie sú spokojné so svojou váhou, mnohí muži zas nie sú spokojní s veľkosť svojho penisu. Ak navyše v tejto svojej neistote nemajú podporu partnerky, tieto stavy môžu vyústiť až do straty libida.