V prípade, ak sa rozhodneme poslať balík, či už svojim známym alebo zákazníkom, je ideálne a vlastne dosť podstatné myslieť na jeho správne zabalenie, resp. na zvolenie zodpovedajúcej obálky. Tá vie byť pri preprave kľúčová a rovnako zohráva úlohu v tom, aby balík prišiel v nepoškodenom stave.

  • Ak chceme vybrať vhodnú obálku, mali by sme sa zamerať na dva faktory, akými sú jej rozmery, no takisto jej materiál.

Rozmery predstavujú niekoľko alternatív a tie je samozrejme treba prispôsobiť veľkosti konkrétnej veci, ktorú chceme poslať. Pozornosť si ale zaslúži materiál, z akého je obálka vyrobená, pretože v tomto smere predstavuje každá alternatíve svoje špecifické vlastnosti a originálne stránky.

pošta, zásielka, list

Z hľadiska toho, aby sa nepoškodil obal, môže byť ideálne zvoliť plastovú obálku, ktorá je schopná odolať aj náročnejším podmienkam. Pokiaľ tak chcete poslať napr. nejaké tričko, textil, obliečky,.. teda veci, čo by sa mohli relatívne ľahko poškodiť, tieto sa zvyčajne balia do spoľahlivej plastovej obálky. A to takisto v prípade, ak zásielku čaká dlhšia trasa.

Trendom sa stáva čoraz viac obľúbená bublinková obálka, a to hlavne v prípade klasického posielania balíku poštou. V jej prospech hovorí estetický dizajn a štýlové prevedenie, ktoré navyše dokáže byť veľmi praktické. Takáto na prvý pohľad atraktívna forma balenia je však aj spoľahlivá, hlavne ak chcete poslať napríklad CD/ DVD nosiče alebo menšiu elektroniku. Oceniteľnou výhodou je tiež jej nízka hmotnosť, vďaka čomu môžete za prepravu, resp. za poštovné platiť menej.

zásielka, balík, pošta

Ak chcete zaslať niečo z papiera ako napr- katalóg, zošit, kalendár, knihu či skrátka nejakú listinu, ideálna bude v takomto prípade kartónová obálka.

Vidíme, že aj taká obyčajná záležitosť ako poslanie zásielky so sebou prináša veľa rôznych riešení, ktoré je najlepšie prispôsobiť situácii a vybrať vhodnú formu balenia, vďaka ktorej dorazí balík v čo najlepšom, nepoškodenom stave.