Nerezové zábradlie je veľmi elegantným a zároveň ekonomickým riešením do každej domácnosti. Pred jeho kúpu by ste však mali vedieť niekoľko dôležitých vecí. Ide o investíciu na dlhé obdobie, a preto radšej nič nepodceňte.

Točité schodisko s nerezovým zábradlím.jpg

Ekonomická stránka

Cena nerezového zábradlia lmmont.sk nie je najnižšia. Preto sa možno budete diviť, prečo hovoríme o ekonomickom riešení. Za meter štvorcový tohto materiálu, zaplatíte v priemere stoštyridsať až štyristo eur. Cenový rozdiel je takto vysoký najmä preto, že je rozdiel v zábradlí, ktoré bude stáť len samo o sebe a zábradlí, do ktorého budete chcieť vložiť sklo.

Nerezová oceľ je však aj napriek vysokej cene jednoznačne ekonomickou voľbou. Určite ste sa už i vy stretli s vetou : „nie sme dosť bohatí na to, aby sme kupovali lacné veci“. V prípade nerezových zábradlí to platí dvojnásobne. Na začiatku zainvestujete do kvalitného materiálu. Na druhej strane však budete mať istotu, že vám poslúži ešte dlhé roky. Navyše, ak hovoríme o nerezovej oceli, tak s ňou s veľmi vysokou pravdepodobnosťou, nebudú mať starosti ani vaše deti.

Funkčnosť a odolnosť

Nerezová oceľ je nepochybne jeden z tých najodolnejších materiálov. V prvom rade je veľmi pevná. Preto sa nemusíte obávať jeho mechanického poškodenia.

Ako nám už napovedá jej názov, je odolná voči korózii. Odolná však neznamená, že je voči nej imúnna. K nerezovej oceli musí bezpodmienečne prúdiť vzduch, teda kyslík. Ak by ste ju zabetónovali alebo „utesnili“ iným spôsobom, hrdzi by ste sa jednoducho nevyhli.

Tento materiál patrí medzi veľmi obľúbené aj preto, že sa oňho nemusíte starať. Občasné preleštenie je v podstate jediným úkonom, ktorému sa nevyhnete.

Detail na nerezové zábradlie na schodoch.jpg

Prečo je tak obľúbená?

Nehrdzavejúca oceľ patrí k veľmi obľúbeným materiálom. Ako sme naznačili už na začiatku, nejde len o praktické a ekonomické, ale taktiež veľmi elegantné riešenie. Tento materiál sa hodí do akokoľvek ladeného interiéru a taktiež exteriéru. Môžete ho kombinovať s inými materiálmi, a to bez toho, aby ste niečo mohli pokaziť.