spící dítě

Čakáte bábätko a chceli by ste začať kupovať produkty do povinnej výbavy pre dieťatko? V tom prípade ste tu správne. Ak čakáte prvé bábätko, poprípade chcete obdarovať niekoho známeho, mali by ste začať rozmýšľať nad tým, čo bábätko potrebuje.

Povinná výbava pre bábätko má tiež svoje hranice. S kúpou by ste to rozhodne nemali preháňať, pretože sa to neoplatí. Ako dobre viete, bábätko rýchlo rastie, a preto sa neoplatí kupovať veľké množstvo oblečenia. Postačí pár kúskov, ktoré sú základné ako dupačky, topánočky, ponožky a čiapku. Tieto kúsky sú základom výbavy. Ak už viete, či čakáte dievčatko alebo chlapca, kupujte oblečenie v týchto farbách, ktoré sú vhodné buď pre dievča alebo pre chlapca.

Základom sú plienky

Bábätko rozhodne potrebuje plienky. Na výber máte napríklad Moltex plienky, ktoré sú mimoriadne kvalitné. Vyrábajú sa z kvalitných produktov, ktoré sú vhodné pre bábätko. Označujú sa aj ako eko plienky, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Mali by sme totiž myslieť aj na životné prostredie a recyklovanie.

Skvelým riešením sú aj Monperi plienky, ktoré sú veľmi obľúbené. Okrem iného, mali by ste si vytvoriť väčšie zásoby plienok, opäť to však netreba preháňať. Veľkosť plienok sa totiž postupom času zvykne meniť a preto sa veľa plienok jednej veľkosti neoplatí nakupovať.

Bavlnený uterák

Ako dobre viete, bábätko sa kúpe pravidelne a na vysušenie by ste mali použiť kvalitný a bavlnený uterák. Mal by byť vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré sú pre bábätko bezpečné. To platí aj pre kozmetické produkty do kúpeľa, ktoré by mali byť určené priamo pre bábätká.

Kvalitný kočík

Základom výbavy pre bábätko je aj kočík. Na výber máte v dnešnej dobe množstvo produktov tohto typu, preto pri výbere zvážte aj tú praktickú stránku, nielen estetickú. Viac ekologických produktov nájdete na stránke ekomarket.sk.