Ak by sme vám položili otázku, ktoré z dovolenkových destinácií patria medzi tie TOP pre Slovákov, čo by ste odpovedali? Pravdepodobne by to bolo Chorvátsko. To ste ale na veľkom omyle Aj keď táto krajina stále patrí k tým populárny, už ani zďaleka nezastáva prvé priečky. Poďme sa teda pozrieť, kam cestujeme najradšej. Pravdepodobne budete prekvapení.

Žena v bielom klobúku sediaca na skale pri mori.jpg

Zlatú medailu si odnáša : GRÉCKO

Áno, presne tak. Grécko je v rebríčku obľúbených destinácií na prvom mieste. Slováci túto krajinu jednoducho milujú. Svoje robí i to, že sa nenachádza tisícky kilometrov ďaleko a dovolenkovať tu môžete za naozaj rozumné ceny. Slováci do grécka jazdia najčastejšie v mesiaci júl.

Do Grécka najčastejšie cestujú rodiny s deťmi, milovníci teplého a čistého mora, no i tí, ktorí chcú na svojej dovolenke niečo vidieť a taktiež ochutnať. Grécko patrí k najslnečnejším miestam na svete. V tejto krajine nájdete stovky historických pamiatok, ktoré nemajú obdobu na celom svete. V neposlednom rade je tu grécka gastronómia, ktorej odolá len málokto.

Strieborné TALIANSKO

V závese za Gréckom sa drží krajina cestovín, teda Taliansko. V tejto krajine sa môžete kúpať až v dvoch moriach, a to v tom Stredozemnom alebo Jadranskom. Taliansko si svoju popularitu drží už dlhé roky. Nájdete tu mnohé možnosti ubytovania, krásne upravené pláže a príjemne teplé more. Svoje robí určite i počasie, ktoré v tejto krajine, dovolenkujúcich sklame len málokedy.

Traja ľudia ležiaci v mori.jpg

Trojicu TOP destinácií zavŕši TURECKO

Veru tak. Ešte pred niekoľkými rokmi našinci o Turecku ani len nepremýšľali. Dnes sa však dostalo na tretie miesto spomedzi všetkých obľúbených dovolenkových destinácií Slovákov. Za nárastom popularity nepochybne stojí aj širšia ponuka najlacnejších dovoleniek v Turecku, teda all inclusive zájazdov v hlavnej letnej sezóne. Turecko ponúka svojim návštevníkom presne to, čo od dovolenky očakávate.