Táto krajina je súčasťou polostrova Zadná India. Patrí medzi najchudobnejšie štáty juhovýchodnej Ázie, avšak turizmus sa tu v posledných rokoch rozvíja a je nesmierne pre túto krajinu dôležitý. Je dobré vedieť aj to, že kambodžské ostrovy Koh Rong a Kong Sanloem sú skutočným rajom na Zemi a veľmi často ich prirovnávajú Karibiku v Ázii.

kambodža

Cítite sa tu naozaj ako v raji, lebo celý rok tu vládne tropické počasie. Ak by ste chceli navštíviť túto destináciu, termíny si treba sledovať v období od novembra do mája. Ubytovať sa tu môžete v hoteloch, alebo domácich drevených bungalovoch, buď priamo na pláži alebo dokonca aj v džungli. Architektúra aj zariadenia sú v ostrovnom štýle, bary aj obchodíky sú postavené z dreva. Zaplatíte tu dvomi menami – kambodžským rielom a americkým dolárom.

Príroda je tu naozaj nádherná. Nájdete tu príjemný kontrast pláže s bielym pieskom a pozadia tvoreným džungľou. Je tu možnosť si prenajať skúter, alebo objavovať všetky krásy ostrova na lodi. Tento divoký ostrov nemá oficiálne cesty ani dopravné značenie, nefunguje tu ani inštitút ako je polícia. Turisti sa tu orientujú podľa domácich máp, všetci obyvatelia poznajú ostrovy naspamäť.
Preto je dobré si na výlety vyhľadať sprievodcu, najbežnejšie sú tu výlety loďou. Celý deň sa plavíte na malej rybárskej loďke, lovíte ryby a spoznávate okolie, či podmorský svet. Nádherné pobrežie je domovom rôznych druhov koralov, rýb a jeho farebnosť pod hladinou stojí za tento zážitok.

nezávislost

Miestny ľudia sú tu milí, je tu rozšírená domáca barbequetradičná Kmérska whisky, ktoré sa pije všade napríklad ako u nás slivovica. Jednoduché bary a reštaurácie vás svojou jednoduchosťou naozaj dostanú a budete sa tu cítiť príjemne. Fungujú tu aj klasické služby, ba dokonca je tu aj bohatý a rušný nočný život. Zaujímavosťou je aj to, že tu pracujú Európania v podstate zadarmo. Iba za ubytovanie a stravu. A takto milovníci exotiky sa tu môžu zdržať aj na dlhšie a užívať si pokoj od rýchleho mestského života.