SEO4

Dnes už takmer pre nikoho nie je veľkou novinkou mať domček na náradie, ktorý bol v minulosti súčasťou strechy. Záhradné chatky a domčeky sú dôležité pre mnohých záhradkárov a ľudí, ktorí pracujú so záhradným náradím. Náradie počas zimy nemôže zostávať vonku na dvore, obzvlášť v zime, pretože by sa mohlo nejako poškodiť. Starostlivosť o záhradné chatky a domčeky nezanedbávajte. Materiál záhradného domčeka nám veľa napovie aj o jeho správnej starostlivosti a udržovaní. Domček na náradie môže byť kovový, murovaný, kombinovaný, avšak drevené záhradné chatky a domčeky sú pre mnohých ľudí stále tými najobľúbenejšími. Práve tie si počas zimy budú vyžadovať väčšiu ochranu a starostlivosť, aby ste sa vyhli nejakým poškodeniam, ktoré by mohli ovplyvniť domček na náradie.

Prečo investovať do fólie?

Pomerne veľa záhradných chatiek a domčekov je otvorenou stavbou, preto na ich zakrytie budete potrebovať nepriepustný a nepremokavý materiál. Zakrytie altánku je nutné najmä počas chladného a zimného obdobia, kedy by nepriaznivé podmienky počasia mohli ovplyvniť jeho kvalitu. Vhodným materiálom na pokrytie záhradných stavieb je ochranná plachta alebo nejaká kvalitná fólia, ktorou je možné prekryť celú plochu záhradného domčeka. Plachta dokáže ochrániť domček proti mrazu, snehu, dažďu alebo silnému vetru.

Kedy je možné použiť fóliu?

Vďaka fóliám bude o domček na náradie postarané v každom počasí. Ak do kvalitnej fólie investujete, tak sa nemusíte obávať jej využitia, pretože vám vydrží naozaj dlho. Či bude mrazivý vietor, sneh alebo silný dážď, fólia bude mať svoje uplatnenie. Výhodou fólie je aj to, že je priehľadná, takže do vnútra záhradného domčeka bude prenikať počas zimných mesiacov dostatok svetla.
domek na nářadí

Je v zime potrebná kontrola konštrukcie?

Pred zimou by ste mali záhradné chatky a domčeky dôkladne upratať. Konštrukcia záhradných stavieb nesmie byť porušená, pretože aj menšie trhliny by mohli celej stavbe ublížiť. Keď sa chystáte domček využívať aj v zime, určite ho dajte zatepliť. Záhradné chatky a domčeky si môžete tiež vylepšiť lakovaním, v zime je totiž drevo náchylnejšie na poškodenie.