Prakticky sa s nimi stretávame pravidelne a sú súčasťou nejedného exteriéru, ako aj interiéru. Reč je o schodoch a schodiskách a viem, že téma schody jednoducho pôsobí príliš nudne a nezaujímavo, no človek je tvorivá bytosť, ktorá dokázala aj z tejto časti spraviť súčasť interiéru, na akú vám jednoducho padne zrak a budete prekvapení z elegancie a štýlu, aký dokáže vyčarovať práve tento potrebný prvok, akým je schodisko.
Ak sa pozrieme do moderných a štýlových interiérov, schodisko tu určite nepôsobí nudne, ale skôr ako dôležitá súčasť, ktorá svojim dizajnom vizuálne obohacuje okolitý priestor. Táto charakteristika je pravdivá predovšetkým v prípade, ak zvolíme ten správny variant, respektíve správne prevedenie a vhodný materiál zábradlia, pričom k najštýlovejším sa radí Sklenene zábradlie.
tvrdené sklo
K pozitívam schodiska okrem ich prioritnej funkcie môžeme spomenúť fakt, že pravidelná chôdza po schodoch pomáha k lepšiemu prekrveniu organizmu a stimuluje svalstvo. Skrátka nás udržuje fit a v dobrej kondícii, preto by sme sa tejto súčasti bývania mali poďakovať tým, že ju vizuálne zdokonalíme a tým pádom z nej spravíme sympatického spoločníka našich krokov na každý deň.
koberec na schodech
Akými spôsobmi teda môžeme naše schodisko vizuálne obohatiť?
Farebné podstupnicesú tak jednoduchým a praktickým nápadom, až sú sympatické a čo je dôležité- v tomto smere ide o efektívne riešenie. Stačí vybrať zaujímavú farbu a poprípade použiť niekoľko štýlových odtieňov. Zaujímavo však pôsobí aj možnosť olepenia peknou tapetou či fóliou. V prípade voľby farieb odporúčam vsadiť na jednu kartu a následne sa skôr pohrať s odtieňmi. Veselým dojmom však pôsobí aj viacerfarebná kombinácia, to už každopádne záleží na individuálnom vkuse.
Zhotovenie vzorovje ďalšou alternatívou pre tých šikovnejších, ktorí majú náladu vyskúšať mozaikové vzory polepením podstupníc zvyšnými tapetami.