Len máločo je v zime príjemnejšie, ako sa uvelebiť do poholdného kresla pri horiaci krb. Vonku sa už pomaly stmieva a husto sneží. Vy držíte v ruke šálku s horúcou čokoládou a pozeráte do krbu, v ktorom praská drevo. Krb máte doma už piaty rok, ale napriek tomu vyzerá ako nový. Navyše ladí s obývačkou tak, akoby bola izba vystavaná okolo presne podľa neho. Áno, také sú kvalinté obklady krbov. Ktoré sú tie top materiály?

Krb je často na poprednom mieste a sedenie býva oproti alebo okolo neho. Jeho obklad teda musí byť reprezentatívneho zjavu. Zároveň dostatočne pevný aby ich vysoké teplo, ktoré sála z ohňa, nepoškodilo Najlepšie materiály na obklad krbu sú žula, mramor a onyx.

fireplace-1165516_1280

Žula je magmatická hornina. Pretože vznikla extrémnym teplom, vytvorila si proti nemu odolnosť. Sálajúce aj priame teplo tak nespôsobí poškodenie ani po dlhej dobe. Ako obklad krbu sa dokonale hodí aj pre jej odolnosť voči sadziam. Je dokonca odolná aj voči miernym oderom. Údržba je preto absolútne jednoduchá. Stačí utrieť mydlovou vodou. Je možné zohňať žulové obklady v najrôznejších farbách a vzoroch. Budete si ju vedieť zladiť s akýmkoľvek interiérom.

fireplace-4670097_1280

Obklad krbu z mramoru už pôsobí o niečo čistejšie a honosnejšie. Mramor je tvdý a pevný materiál. Obklad z neho Vám vydrží veľmi dlho. Mramor je veľmi elegantný a luxusný. Obklad krbu z neho tak dodá miestnosti atmosféru. Opäť platí že je na výber široká paleta farieb a vzorov. Obklad si teda viete prispôsobiť interéru, či už ide o rustikálnejší alebo o moderný príbytok. Mramorové krbové obklady, sa rovnako ako žulové, veľmi ľahko udržujú čisté.

Ónyx je polodrahokam a stojí na pomyselnom vrchole nášho rebríčka. Obklady z neho majú krásne kresby a výnimočné farby. Zaujímavosťou je jeho svetelná priepustnosť. Často sa teda podsvecuje, čím získava úplne iný vzhľad. Obklad krbu z ónyxu ohromí každého Vášho hosťa. S ním bude Váš krb umeleckým dielom.