Hlinikove disky https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/ si väčšinou kupujeme preto, lebo chceme, aby naše autá vyzerali super COOL, IN a ešte neviem ako inak suprovo. Pri ich výbere by ste preto nemali pozerať len na technické parametre, ktorú sú nepochybne veľmi dôležité, no vzhľad je proste vzhľad.Sivé športové auto zaparkované na tráve s hliníkovými diskami.jpg

Vyberajte očami, no malá rada na škodu nie je

OK, nechal som sa trošku uniesť. Samozrejme, že technické parametre pri výbore elektrónov, ako sa hliníkovým diskom zvykne hovoriť, sú nesmierne dôležité. Ak by ste netrafili ten správny rozmer, disky by ste si mohli akurát tak vyložiť niekde na poličku v garáži, no a to by vášmu autu asi lepší imidž veľmi nespravilo. Takže, predtým, ako budete pozerať na výzor diskov, nepochybne skontrolujte, či vám budú sedieť na vášho milovaného tátoša.

Ide sa na to

Radiť vám, aké disky by ste si mali vybrať, by bolo asi trochu zbytočné. To, čo sa páči mne, sa nemusí vám, čo platí samozrejme aj naopak. pri výbere však existuje niekoľko, takpovediac, všeobecných pravidiel, ktorých by ste sa mali určite držať.

  1. Tvar elektrónov

Poznáme elektróny, ktoré majú veľmi jednoduché tvary, no a potom také, ktoré sú komplikovanejšie ako rubikova kocka. Tvar elektrónov rozhoduje o tom, ako veľmi sa o nich budete musieť starať. Pamätajte, že čím komplikovanejší tvar, tým komplikovanejšia starostlivosť. Čo sa týka estetickej stránky, tak komplikovanejšie tvary sa hodia skôr na jednoduchšie a elegantné autá, no a tie elegantné zas na autá farebnejšie. Ako som však povedal, je to len vec vkusu.Čierne auto na lesnej ceste medzi napadaným lístím zo stromov.jpg

  1. Farba

Strieborné, medené alebo čierne disky, to je taká nestarnúca klasika, ktorej by ste sa mali držať. Áno, dnes dostanete aj rôzne neónové a krikľavé disky, ktoré sú však podľa môjho skromného názoru cez čiaru. Opäť raz však platí, že aj pri výbere farby, by ste sa mali držať svojho vkusu. Pamätajte len na to, že by ste sa mali trafiť, lepšie povedané, mali by ste zladiť farbu auta a diskov.