Prakticky žiadne cestovanie, či už ide o služobnú cestu alebo dovolenku, sa nezaobíde bez vopred zbalenej batožiny, ktorej obsah by mal byť ideálne premyslený a zorganizovaný. Teda zobrať so sebou všetko potrebné, no zároveň myslieť na praktickú stránku veci a požadovaná je samozrejme tiež istá elegancia. Aby sme si s týmto poradili a aby sme aj napriek tomu nepôsobili nemotorne, je populárnou voľbou vziať so sebou cestovné kufre na kolieskach, prípadne si nejaký zaobstarať, ak ho ešte nemáme.

Žena s cestovným kufrom

Nad výberom takéhoto nového kufra sa môžeme pozastaviť aj vtedy, ak je ten náš súčasný už vo viditeľne opotrebovanom stave alebo nám z nejakých iných dôvodov nevyhovuje. Pretože aj táto kategória produktov v súčasnosti ponúka moderné riešenia.
V takomto prípade sa môžeme orientovať napríklad na textilný kufor, čo je pomerne známa voľba. Ich veľkou výhodou je ich nižšia hmotnosť a s ňou spojená šikovná mobilita, resp. praktickým spôsobom sa dajú prenášať z miesta na miesto. Ak by sme však naopak mali nájsť jeho nevýhodu, je to možno fakt, že textilná forma sa dokáže rýchlejšie a ľahšie poškodiť.

  • U textilných kufrov je špecifické a zároveň oceniteľné, že sú vybavené viacerými vreckami a prepážkami, čo symbolizuje funkčne rozdelený úložný priestor. Je to pomerne veľmi jednoduché a estetické riešenie, zaujímavo pôsobia najmä tie aktuálne s moderným dizajnom.

Pár s kuframi
V spojitosti s témou kufre ale samozrejme nesmieme opomenúť tieškrupinové, čo z hľadiska elegancie predstavujú obľúbenú klasiku. Ich výhodou oproti textilným je naopak vyššia odolnosť proti poškodeniu, ale vlastne takisto proti usádzaniu prachu, pričom ich údržba je pomerne jednoduchá.

  • Vo všeobecnosti sa ich vnútro skladá z dvoch textilných prepážok. Takýto úložný priestor síce nepredstavuje veľa možností, ale zato je veľmi prehľadný.