Existujú klasiky pre knižných gurmánov, ale netreba zahadzovať ani modernú literatúru, ktorá má tiež čo ponúknuť. Je jedno aký žáner preferujte. Určite sa Vám aspoň jedna kniha zapáči a osloví Vás.
 příběh.jpg

  1. Portrét Doriana Graya, Oscar Wilde

Jedná sa o nestarnúcu klasiku. Je to príbeh žiarlivosti, narcizmu, túžbe po večnej mladosti. Príbeh sa točí okolo mladého a krásneho Doriana Graya. Po tom ako uvidí svoj portrét, zľakne sa starnutia. Zaželá si, aby namiesto neho starol obraz a Doriana strhne život hriechu a smilstva bez toho, aby sa to na ňom ukázalo. Príbeh je napínavý do poslednej chvíle.
 

  1. Zvieracia farma, George Orwell

Stará známa klasika. Zvieratá, ktoré sa zmocnia farmy a zoberú veci do svojich rúk. Metaforicky zobrazuje komunistický režim, všetky jeho neduhy a ako je nemožné udržať ho, a ako je odsúdený na zánik hneď od začiatku.
 

  1. Malý princ, Antoine de Saint- Exupéry

Krásny príbeh Malého princa si možno pamätáte ešte zo základnej školy, ale určite stojí za prečítanie aj teraz. Otvorí Vám nové horizonty.
 

  1. Hlava 22, Joseph Heller

Vtipný, absurdný príbeh plný metafor a skvelo napísaných charakterov. V knihe sa určite nájdu fanúšikovia ťažšej literatúry.knihy.jpg
 

  1. Utrpenie mladého Werthera, Johann Wolfgang von Goethe

Príbeh o neopätovanej láske ale aj o duševnom zdraví, čo bolo na tú dobu veľmi pokrokové. Je tam vykreslené, že psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické a rovnako ako telo aj myseľ dokáže vydržať len určité množstvo bolesti.
 

  1. Červený a čierny, Stendhal

Príbeh mladého nadaného mladíka Juliena Sorela, ktorý sa z dedinského chlapca snažil dostať do vyššej spoločnosti. Aj sa mu darilo, pokým nepadol na dno, kvôli láske a ženám.
 

  1. Frankenstein, čiže moderný Prometeus, Mary Shelleyová

Originálny príbeh vedca Victora Frankensteina a Netvora, ktorého stvoril. Nečakajte však príbeh, ktorý sa podobá na televízne adaptácie. Tento dej je plný viny a túže po úspechu, ale aj monológov Netvora, ktorý hľadá svoje miesto vo svete.