SEO4.jpg

Ak patríte k ľuďom, ktorí sú vždy po práci vyčerpaní a potrebujete nejaký menší relax, tak verte, že záhradné sauny vám ho dokážu zabezpečiť. Pod pojmom sauna si môžeme predstaviť menšiu miestnosť, ktorá je vykurovaná pecou na drevo alebo elektrickými kachľami s vysokou teplotou. Záhradné sauny sú populárne najmä vďaka svojim blahodárnym účinkom na ľudské zdravie a tomu, že vám zároveň prinesú relax, ktorý si po ťažkom dni všetci zaslúžime.

Aké sú pozitívne vlastnosti a účinky sauny?

Pravidelné využívanie sauny podporuje a posilňuje odolnosť nášho tela, pretože drevené sauny využívajú zvýšenú záťaž nášho organizmu, čo sa prejavuje ohriatím tela na vyššiu telesnú teplotu. Pokiaľ budeme pravidelne využívať saunu, tak účinne spomalíme starnutie, čo ocenia predovšetkým všetky ženy. Dôležitou vlastnosťou sauny, ktorá na nás pozitívne vplýva je ochrana pred možnými chorobami. Záhradné sauny sú vhodné aj pre diabetikov, pretože znižujú hladinu cukru a posilňujú činnosť srdca. Je nutné spomenúť aj to, že podporujú prekrvenie celého organizmu, vďaka čomu sa vám budú rýchlejšie hojiť rany. Pravidelný relax v saune pôsobí aj na vašu psychiku.
ručníky v sauně

Ako vplývajú drevené sauny na našu pokožku?

Drevené sauny sú veľmi dobre izolované, navyše sú vyložené drevom. Vplyv pravidelného využitia sauny na našu pokožku ocenia predovšetkým ženy, ktoré chcú spomaliť starnutie kože. Sauny pomáhajú zvýšiť prekrvenie, čím sa spomaľuje a odďaľuje starnutie naše pokožky. Okrem toho korienky vlasov sa vyživujú, čo prispieva k rastu kvalitných a zdravých vlasov.

Ako vplýva sauna na psychiku človeka?

Ak vám exteriér ponúka dostatok miesta, tak by ste ho mali využiť pre záhradné sauny, ktoré vám prinesú len samé pozitívne zmeny pre vaše telo a psychiku. Drevené sauny uvoľňujú napätie, čím sa zmenšuje úzkosť. Podporujú tak dobrú náladu, ktorá vám určite vydrží aj dlho po tom. To však nie je všetko, čo sauny zaručujú. Okrem toho majú tiež vplyv na váš neurovegetatívny systém, čím sa zmierňujú a odstraňujú bolesti spôsobené migrénou. Drevené sauny vám pomáhajú pri boji s nervozitou a nepríjemnými pocitmi.