Pre motoristov, respektíve vlastníkov a šoférov automobilov sa okrem iného stáva dôležitým rituálom sezónna výmena pneumatík. Pokiaľ nevravíme o tých, čo už sú na diskoch, tak sa vo všetkých prípadoch doporučuje zveriť túto činnosť do rúk odborníkom, ku ktorým sa radí takisto pneuservis Dubnica Pitstopservis, čím sa môžete vyhnúť viacerým nepríjemným následkom poškodenia.
Neodbornosť pri prezúvaní sa môže prejaviť už i len zlým umiestnením zdviháka na miesto, ktoré k nemu nie je prispôsobené. Síce nevravíme priamo o riziku poškodenia auta alebo diskov, ale práca bude náročnejšia a menej efektívna.

ojetá pneumatika

V lepšom prípade si privodíme nervy, v tom horšom prípade môže auto spadnúť na ruky alebo prsty, čo bude mať za následok nepríjemné zlomeniny.
V prípade, že ste v tomto smere pomerne znalí a máte vlastnú prezúvačku, ani tým nie je všetko vyhraté, respektíve môžete sa dopustiť doškriabania diskov čím si následne uvedomíte, že investícia do služieb v servise by bola nakoniec predsalen výhodnejšia. Hliníkové elektróny totiž nie sú práve najlacnejšie a investujete predovšetkým do dizajnu, ktorý sa však poškriabaním znehodnotí.

Pri výmene pneumatík hrá dôležitú úlohu takisto správna geometria, ktorá však v prípade neodborných alebo v úvodzovkách „odborných“, avšak odfláknutých postupoch môže znamenať pomerne zásadný problém. Nesprávne nastavená geometria bude mať za následok napríklad vyššie opotrebovanie pneumatík, ale tiež vyššiu spotrebu auta či určite aj iné, skôr negatívne efekty. Zasa tak vravíme o možno prehľadnutom, avšak pomerne dôležitom dôvode, prečo zavítať radšej do servisu.

hliníkové disky

V neposlednom rade však hrozí aj samotné poškodenie pneumatík, respektíve potrhanie plášťa a možno iba v menšej a ťažko viditeľnej miere, ale táto trhlina sa môže zväčšovať a zradiť v tom najmenej vhodnom okamihu.