Prakticky každý web, ktorý má v pláne získavať stále nových a nových návštevníkov má význam, v opačnom prípade sa efekt vytráca. Návštevnosť je predsa kľúčová a je hlavnou prioritou každej webovej stránky. O to viac v prípade, ak má obsah stránky komerčný význam, respektíve pokiaľ ponúka isté služby alebo ak ide o e-shop a je tak súčasťou online marketingu. Vtedy prebieha boj o zákazníkov a jedno je isté- Váš web môže ponúkať zaujímavý obsah, respektíve ponúkať super tovar, avšak ak sa o tomto webe nikto nedozvie a nestane sa viditeľnejším, stráca svoj potenciál.
práce analytika

A naopak, pokiaľ spravíme všetko preto, aby sa dostal na popredné priečky v internetových vyhľadávačoch, jeho efektivita prudko vzrastie a tento posun vám môže zaručiť seolight.sk so svojou seo optimalizáciou.
· SEOje skratkou z anglického Search Engine Optimization, čo v slovenčine znamená optimalizácia pre vyhľadávače.
· SEO je tak celkový súhrn všetkých praktík, ktoré majú za úlohu dostať váš web na čo najvyššie a najviditeľnejšie miesto v internetových vyhľadávačoch ako Google, Seznam, Yahoo, apod.
Nejde tak o akýsi pochybný štýl reklamy, ale o logický postup úpravy a prezentácie stránky do formy, aby si ju prirodzenou cestou všimlo čo najviac užívateľov internetového vyhľadávača, a to na základe relevantného výsledku k ich hľadanému výrazu. V tomto smere tak spomeňme iba jeden z množstva nástrojov a techník, konkrétne analýzu kľúčových slov.
stůl s lampičkou
SEO pochopiteľne zahŕňa ešte oveľa viac postupov, úprav a nástrojov, no skrátene povedané- Ide o to, prispôsobiť formu vašej webovej stránky do podoby, aby čo najviac zodpovedala kritériám hľadácích robotov, respektíve algoritmom vyhľadávača, čím bude táto stránka označená za relevantnú a kvalitnú a tým pádom sa bude posúvať na vyššie miesta. SEO optimalizácia okrem týchto úkonov zabezpečí aj starostlivosť o vonkajšie faktory, a to napr. tvorbou spätných linkov smerujúcich z externých stránok konkrétne na váš web.