Keď sa povie UFO, väčšina ľudí spozornie alebo sa len posmešne prizerá ako takému niečomu môže niekto veriť. Dokonca aj dnes je celkom bežné že sú medzi nami taký ľudia ktorý na život mimo našej planéty neveria. Na druhej strane po stáročia ľudia verili že ich stvoril boh a zem je plochá, tak niet sa čomu diviť. Predsa len niesu to stáročia, ale iba desaťročia čo sledujeme vesmír už nie len za pomoci ďalekohľadov. Ale snažíme sa zachytiť rádiové signály, prípadne vysielame sondy do vesmíru na iné planéty aby nám potvrdili alebo vyvrátili naše teórie. Každopádne jedna otázka ostáva aj dnes ešte stále nezodpovedaná. A to či existuje vo vesmíre inteligentný život. Tu si musíte uvedomiť že vo vesmíre existuje vyše miliardy galaxií ktoré môžu mať potenciál na existenciu inteligentného života. O túto problematiku sa zaujímal aj Enrico Fermi. Bol to fyzik známy najme pre výskum jadrových reakcií a keďže sformoval 3 hlavné smery teórií prečo sme ešte mimozemský život neobjavili. Začalo sa im hovoriť Fermiho paradox.

ufo
 
 
Žiadny mimozemšťania neexistujú
 
Žiadny mimozemšťania neexistujú pretože život ako ho poznáme my na zemi je jedinečný a vzácny. Práve z tohto dôvodu je Zem jedinečná a nesmierne vzácna planéta a keďže vo vesmíre doposiaľ neexistuje ani len náznak že by bola aj druhá takáto planéta, nie je dôvod si myslieť že je tam aj život. Presnejšie inteligentný život. 
 
Mimozemšťania existujú, ale ešte nebola vhodná doba na komunikáciu s nami

sci-fi
 
Druhá teória zase hovorí že mimozemšťania síce existujú ale nebola možnosť ešte spolu komunikovať. Tu sa príčiny rôznia ale všeobecne by sa dali popísať nasledovne. Pretože Zem je v odľahlej časti vesmíru a nie je tu tak hustá alebo respektíve žiadna vesmírna premávka. Síce sa sa nami snažia spojiť ale keďže sme ďaleko, používajú oproti nám inú formu komunikácie. A technológia ktorá by nám umožnila sa rozprávať, tak tú sme ešte nevyvinuli. Alebo sme pre nich nezaujímavý a ešte nevyvinutý druh a preto o nás nejavia záujem.
 
Už sú tu
 
Jednou z nezanedbateľných možností je že už sú tu. A celé to tu ovládajú. Preto nemajú záujem dávať o sebe vedieť. Radšej využijú zdroje našej planéty vo svoj prospech pričom my sme pre nich len pokusné myšky alebo celkom užitočný otroci ktorý si to ani neuvedomujú. V tomto prípade ak sú naozaj tu je zbytočné polemizovať o tom čo tu zamýšľajú pretože rozhodne nemajú záujem aby sa o nich vedelo.