Už dávno neplatí, že keď má človek vysokú školu, ľahšie sa zamestná. Veľa zamestnávateľov kladie dôraz viac na jazykové znalosti zamestnanca než na titul. Nie všetci sme sa ale mali možnosť na základnej a strednej škole dobre naučiť cudzí jazyk. Preto sú tu aj iné možnosti, ako sú napríklad jazykové kurzy. Cestovať, spoznávať nových ľudí a zároveň sa učiť cudzí jazyk znie dobre, nie ?

myšlenka
 
Jazykové kurzy na Slovensku             Kto nemá dostatok financií na zaplatenie jazykového kurzu v zahraničí, má stále možnosť zdokonaliť sa v cudzom jazyku na Slovensku. Jazykové školy ponúkajú kvalitné lekcie gramatiky či konverzácií za výhodné ceny. Človek si môže vybrať zo súkromných alebo skupinových hodín. Skupinové hodiny fungujú ako poobedná škola pár hodín do týždňa, kde sa všetci spolu rozprávate v cudzom jazyku a učíte sa gramatiku. Niektoré školy organizujú kurzy pre deti, kde sa majú možnosť naučiť cudzí jazyk zábavnou formou. Novinkou sú firemné kurzy, ktoré si objednávajú zamestnávatelia pre zlepšenie jazykových schopností svojich zamestnancov. 
 
angličtina
 
Jazykové kurzy v zahraničí                Nie je nič lepšie, ako učiť sa cudzí jazyk v zahraničí. V cudzej krajine, kde sme odkázaní sami na seba, sme nútení dohovoriť sa. Tým sa človek učí cudzí jazyk oveľa rýchlejšie. Existuje veľa agentúr, ktoré ponúkajú jazykové kurzy po celej Európe, ale aj v USA, Austrálii alebo dokonca na Havaji. Stačí si len vybrať destináciu, zaplatiť poplatok za vybavenie a vycestovať. V cene za kurz je väčšinou zarátané aj ubytovanie a strava. Môžeme si vybrať aj dĺžku kurzu, väčšinou začína pri dvadsiatich hodinách týždenne. Počas víkendov je možnosť chodiť na organizované výlety do okolia, spoznať tak lepšie danú krajinu a nájsť si nových kamarátov. Ak sa chcete zdokonaliť v angličtine ale nechcete vycestovať príliš ďaleko, výborná možnosť je práve Anglicko alebo Malta. Pred každým nástupom na kurz sa robí test na zistenie Vašej jazykovej úrovne, podľa ktorého Vás zaradia do danej skupiny.