Módne značky VYVA a Fairy Fashion, majú svoje sídlo na košických sídliskách. Tvoria ich Košičanky, ktoré vo svojom voľnom čase rady šijú. Všetko je založené na dobrovoľnej báze a hlavne to všetko robia zadarmo. Tieto ženy organizujú tiež pravidelné workshopy pre verejnosť. Svoju prácu prezentujú na rôznych podujatiach v rámci mesta.
Najbližšie sa na ich originálnu módu môžete pozrieť na prehliadke s názvom NOC

modelka.
 
Obe módne značky predvedú svoje posledné tohtoročné kolekcie. Prehliadka sa uskutoční desiateho decembra, o šiestej večer, v priestoroch košického Kulturparku. Názov NOC má symbolizovať celého ducha módnej prehliadky.
 
VYVA
 
Šikovné žienky z VYVA na svojej kolekcii pracovali už od začiatku leta. Na nové modely použili hlavne zvyšky látok a časti oblečenia z minulých kolekcií. Jednou z nich, bola napríklad „Modrá“. Tú predstavili počas minulého leta na brehu košického jazera. Išlo o nočnú šou, na ktorej mohli návštevníci vidieť originálne kúsky odevov v netradičnom prostredí jazera. A to je v podstate podpisom tejto značky. Vždy sa totiž jedná o spojenie módnej prehliadky a performance. VYVA sa v Košiciach, už pravidelne prezentuje dvakrát ročne.
Podľa koordinátorky komunitného projektu, Jany Bednárikovej, je kolekcia, ktorú predstavia na NOCi, poňatá cez viaceré asociácie z tejto časti dňa. Noc bude v ich modeloch vyjadrená prostredníctvom kombinácie svetla a temnoty. V ich modeloch sa objaví prostredníctvom farieb a použitých materiálov. Jana prezradila aj to, že hlavnú inšpiráciu hľadali v labuťom jazere.

pletení
 
Fairy Fashion
 
V porovnaní s VYVA ide o podstatne mladšiu značku. Na prehliadke predstavia svoju kolekciu, ktorá stihla vzniknúť za ročné pôsobenie projektu vo Výmenníku Wuppertálska. Ich tvorba je zameraná na kúsky pre deti aj dospelých. Projekt Fairy Fashion, vedie Karin Guzaninová. Podľa jej slov, desiateho decembra v Kulturparku, predvedú kolekciu na ľudovú nôtu. Inšpiráciu hľadali v tradičnom Slovenskom folklóre. Tešiť sa môžete na kvetové motívy a ľudové ornamenty. Na výrobu jednotlivých kusov oblečenia, používali najmä recyklované materiály.