Požiadavky na ekologickosť a maximálnu možnú úsporu energie donútili vývojárov pracovať na vývoji celkom novej technológie, ktorá by splnila všetky požadované kritériá. Podarilo sa im to a my si tak môžeme postupne vymeniť všetky halogénové žiarovky za tie, ktoré vyrobili LED technológiou. Žiarovky patria k najbežnejšie používaným typom osvetlenia. Svietia v lustroch, lampách, jednoducho v mnohých svietidlách, ktoré si to vyžadujú. Spomedzi typov k často používaným môžeme zaradiť LED žiarovky so závitom E27. Spĺňajú požiadavky na dlhú životnosť, ekologickosť, úspornosť energie a tiež výkon. Po zapnutí sa okamžite rozsvietia na maximum toho, čo môžu dosiahnuť v svietivosti, pritom pre ne nie je problém ani časté a opakované zapínanie a vypínanie.

led žiarovka

Spoločnosť LEDprodukt s.r.o. všetky tieto typy ponúka na predaj vo svojom e-shope. Zoznam tovaru je podstatne širší, žiarovky predávajú v mnohých variantoch, s rozličnými výkonmi, pestrou farebnosťou a tiež rôznymi uhlami svietenia. Každá z nich je vybavená CCD DRIVER-om, ktorého úlohou je zabezpečiť elimináciu blikania alebo jemného svietenia žiarovky aj po jej vypnutí. To sa bežne stáva pri lacnejších výrobkoch. Spomínaný predajca má priame kontakty na výrobcov, od ktorých tovar nakupuje a potom ponúka zákazníkom, takže tí sa môžu spoľahnúť, že nakupujú len kvalitné a originálne výrobky.

brown-living-room-with-white-sofa_244125-920

Ak sa predsa len nedokážete vzdať klasický žiaroviek, na trhu je v ponuke aj edícia RETRO FILAMENT, to sú LED žiarovky, ktoré majú tvar banky a dokonalo ich napodobnia. Tak ako pri ostatných typoch LED svetiel aj žiarovky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, studenej a teplej. Najvhodnejšou voľbou je led ziarovka e27 neutrálny odtieň bielej, ktorý zastúpi všetky tri farby. Všetky žiarovky majú CRI80, môžete si k nim zakúpiť aj DUAL-WHITE systém pre navolenie plynulého prechodu farebných odtieňov, stmievanie aj zmenu intenzity osvetlenia, širokú paletu farieb prinášajú RGB-W žiarovky a najhorúcejšou novinkou je RGB+DUAL-WHITE žiarovka, ktorá v sebe spája všetky spomínané typy vrátane farebného spektra.