Pre niekoho je takáto výzva dokonca i nezvládnuteľná. Hovoríme o ovládnutí chute na jedlo. Patríte i vy k milovníkom jedla? Tak nečakajte a rýchlo so svojou nezdravou záľubou niečo urobte. Vysvietený nápis “jest”

V prvom rade je potrebné uviesť to, že je úplne jedno kedy jete. Známe pravidlo, že po šiestej už nemáte prijímať žiadne jedlo, v skutočnosti nie je úplnou pravdou. Či sa prejedáte ráno o piatej, na obed o dvanástej alebo o desiatej večer, priberať budete úplne rovnako.
Základom je odstránenie chuti na jedlo. Vy totiž nie ste naozaj hladní. Jesť chce iba vaša hlava, no a niekedy aj ruky. V podstate ide o veľmi podobný princíp ako u všetkých závislých ľudí. V tomto prípade ide len o trošku inú, no o nič menej závažnú, závislosť.

Prejedanie sa určite pri snahe schudnúť nepomôže. Ako teda tento problém odstrániť? Existuje viacero riešení. Tu je niekoľko z nich.
Žena pije kolu v rýchlom občerstvení

 1. Tabletky, ktoré potlačujú chuť do jedla nemajú žiadny priamy vplyv na spaľovanie tukov. Ak ich teda začnete užívať, nemôžete očakávať, že budú chudnúť za vás. Na druhej strane vám však naozaj pomôžu prekonať chuť na jedlo. Vyskúšať ich môžete viacero. Medzi najznámejšie a najoverenejšie, patria napríklad tieto produkty:
 2. Sibutramin
 3. Adipex
 4. Adipex retard
 5. Phentermine
 6. Meridia
 7. Prejedanie je z časti psychologickým problémom. Najúčinnejšou pomocou je preto aktivita. Ak nechcete aby váš mozog myslel na jedlo, musíte ho zamestnať inak. Pomôže šport či ručné práce. Jednoducho čokoľvek, čo zaujme vašu myseľ.
 8. Chuť na jedlo dokážu potlačiť aj niektoré potraviny. Dajte si však pozor na to, aby ste sa nezačali prejedať práve nimi.
 9. Citróny
 10. Avokádo
 11. Fazuľa
 12. Ľanové a konopné semená a všetky druhy orechov
 13. Ovsené vločky
 14. Vajíčka
 15. Pomôcť vám môžu aj nápoje a niektoré bylinky. Najúčinnejšou fintou je piť dostatok vody. Určite poznáte hlášku „hlad je iba utajený smäd“. Z časti to naozaj takto funguje. Chuť na jedlo potláča i čierna kvalitná káva a mätový čaj.