Všimli ste si, že predajne s textilom „ z druhej ruky“ sú v skutočnosti niečím viac, než len cenovo dostupnejšou alternatívou? Že sa z takéhoto nakupovania stáva niečo ako trend, ktorý mimochodom nasledujú aj známe celebrity a ľudia, čo nemajú problém pravidelne nakupovať aj v drahších obchodoch s módnym oblečením?
Na second handoch je niečo silne originálne a príťažlivé. Ten moment, kedy vchádzate do miestnosti s množstvom rôznorodého textilu a vopred ešte neviete, aké zaujímavé kúsky tam nakoniec objavíte. A v nejednom prípade objavíte hotové terno a idete domov šťastní s novým kúskom oblečenia- nie však hocijakým. Často krát je takýto kúsok naozaj unikátny a mnohí vám ho závidia s tým, že pritom ani nevedia, že bol kúpený tak výhodne a vlastne „z druhej ruky“.

trička

Second handy vám umožňujú experimentovať. Umožňujú vám nájsť svoj vlastný, originálny štýl. Umožňujú vám, aby ste nezostali odkázaní iba na krátkodobú módu a na sezónne oblečenie, ktoré je v iných obchodoch relatívne rovnaké a stráda tú originalitu, ktorý prináša práve rozmanitý tovar v second handoch. A pri tom všetkom ešte dokážete na takýchto nákupoch značne ušetriť!
Spomenuli sme teda pár hlavných dôvodov, prečo je takýto typ nákupov oblečenia z druhej ruky populárny. Poukážme však na to, že v súčasnosti je dostupný tiež online second hand, ktorý má už teraz silný potenciál stať sa obľúbenou formou nakupovania v blízkej budúcnosti.

černé tričko

Je to navyše prehľadnejšie a pohodlnejšie, než nákupy v kamenných prevádzkach. A v súčasnosti sa hodí povedať, že aj zdravšie, nakoľko sa vyhnete zbytočnému kontaktu s inými nakupujúcimi.
Na eshope nechýba prehľadné rozdelenie oblečenia podľa kategórií. Podľa typu odevov a napríklad podľa toho, či ide o tovar pre ženy alebo mužov. Samozrejme nechýbajú ani fotografie produktov spoločne s cenníkom a dostupnými veľkosťami.