Poker je kartová hra, ktorá si vyžaduje množstvo disciplíny, trpezlivosti a najmä rozumu. Mnoho ľudí tvrdí, že je to hazardná hra, no sú aj takí, ktorí tvrdia, že nie je.
Pravdou však je, že pri tejto hre sa môžete naučiť mnohým zručnostiam a kvalitám, ktoré sú veľmi prospešné aj v mnohých životných situáciách.

poker

Poker mnoho naučí

Celkovo, či už v živote alebo i v pokri sú víťazstvá a prehry veľmi cennou lekciou. A čím častejšie získate nejakú lekciu alebo spätnú väzbu, tak tým rýchlejšie sa aj niečo naučíte.
Počas hrania pokru musí každý hráč vykonať množstvo rozhodnutí a veľkým plusom je, že pri spätnej väzbe si každý hráč vie ujasniť, prečo pochybil, čo by mohol urobiť lepšie alebo celkom inak. To, že každý hráč tvorí neustále nejaké rozhodnutia, tak to výrazne urýchľuje proces učenia.
Ak ste netrpezlivý typ človeka alebo neviete logicky uvažovať, tak v pokri mnoho stratíte, ale zároveň vás aj mnoho naučí. Vďaka pokru sa naučíte ovládať svoje emócie, čo vám v živote určite nebude na škodu.

hazardní hra

Poker rozvíja logické myslenie

Poker možno charakterizovať aj ako sériu hádaniek – dôvodom je, že nepoznáte karty ostatných hráčov. Preto budete potrebovať vaše logické myslenie, ktoré vám pomôže zistiť, aké karty majú vaši protihráči. To znamená, že vďaka pokru sa naučíte nielen rešpektovať, ale aj uplatňovať logiku.

Naučíte sa robiť kritické rozhodnutia

Poker vás naučí robiť kritické rozhodnutia – naučíte sa premýšľať o možných rizikách a stratách ešte pred samotným konaním.
V živote by tak vďaka pokru človek nerobil množstvo nezmyslených a najmä nepremyslených chybných rozhodnutí.

karty

Trpezlivosť v pokri je na prvom mieste

Pri hraní pokru sa kladie veľký dôraz na trpezlivosť a to najsilnejším možným spôsobom. Mnoho netrpezlivých hráčov pohorí hneď na začiatku. Ak však budete trpezlivo čakať na správnu situáciu, určite porazíte protihráčov, tých netrpezlivcov. Nie nadarmo sa hovorí, že trpezlivosť ruže prináša a tak to je aj v prípade pokru.