To, čo kto nosí, je jeho voľba. Obchody majú širokú ponuku a je na každom, kto si čo vyberie a čo nosí. V posledných rokov však vnímam silný trend toho, že ženy preferujú oblečenie, ktoré by sa skôr hodilo mužovi alebo na turistiku. Preferujú pohodlie, ktoré pre nich znamená to, že prestanú nosiť sukne, šaty, opätky a všetky časti odevu, ktoré sú iné ako v mužskom šatníku.

smutek

Som žena, ktorá nemá rada pohlavné stereotypy. Nemyslím si, že ženy nemôžu robiť prácu, ktorú robia muži alebo že ju robia horšie. Nemám rada predsudky a neopodstatnené posudzovanie. Zároveň však milujem ženskosť. Mám naozaj rada, keď sa žena aj svojim oblečením nebojí ukázať, že je nežná a že je proste ženou.
Nemyslím si, že ideálnym riešením je nosiť každý deň a za každých okolností šaty, sukne, blúzky, kostýmy a lodičky. Sú však situácie kedy je to vhodné a často až vyžadované. Večer v divadle, spoločenské akcie, formálne slávnosti a iné udalosti, kde sa predpokladá určitý dresscode. Aj v takýchto situáciách však ženy čím ďalej tým radšej volia elegantné nohavice. Pri tom existuje nepreberné množstvo rozličných strihov a tvarov šiat či sukní a každá by dokázala nájsť to svoje, to, čo by jej svedčilo.

šaty

Nechcem znieť ako puritánka, ani nikoho k ničomu nútiť. Myslím si len, že táto téma stojí za zváženie. Zaujímavý faktor, ktorý je potrebné brať do úvahy je napr. aj to že tieto vyslovene ženské kúsky oblečenia sú často niekoľkokrát pohodlnejšie než obtiahnuté rifle, ktoré dusia naše nohy a tlačia nás na bruchu. Ďalšou vecou, nad ktorou je dobré sa zamyslieť je aj to, že chlapov toto oblečenie priťahuje. Páči sa im keď neskrývame stále svoje nohy do nohavíc. Je to v nich prirodzene „zakódované“.

Na záver by som chcela dať do pozornosti aj to, že ešte pred pár desiatkami rokov ženy nosili šaty a sukne každý deň, dokonca aj spali len v nočných košeliach. Či išli do práce, pracovali doma na dvore, starali sa o deti, išli do kostola alebo do mesta, vždy mali šaty. A ja si myslím, že to bolo dobré.
Je fajn, že doba sa posúva. Že môžeme nosiť, čo máme radi a v čom sa dobre cítime. Skúsme však aspoň trochu porozmýšľať, či by sa nám nehodilo trochu obnoviť šatníky nejakými padnúcimi šatami alebo sukňou.