Ak patríte k ľuďom, ktorí pracujú z domu, alebo tam vykonávajú aspoň časť svojich pracovných povinností, mali by ste si čím skôr pre seba vyhradiť jednu miestnosť, ktorá bude slúžiť ako pracovňa. Ak na tieto účely využívate kuchyňu, spálňu, alebo obývačku, skôr či neskôr zistíte, že by ste ocenili viac pohodlia a súkromia. To hlavne vtedy, keď nebývate sami. Aj ja som niekedy doma pracoval takto. Známy, ktorí to mali podobne, ma dlho presviedčali o tom, že ak si zriadim pracovňu, bude sa mi robiť ľahšie. No a musím povedať, že mali naozaj pravdu.

notebook
 
Po tom, ako som si pre seba vyhradil jednu malú miestnosť, ktorú slúžila vyslovene na pracovné povinnosti, som zistil, že už nemám pocit, že som stále v práci, keď som totiž robil veci v obývačke, niekedy som sa pristihol pri tom, že mám pocit, že som z roboty vlastne ani neodišiel. Dôležité je aj to, aby ste si svoju pracovňu zariadili pohodlne a prakticky. Ja osobne som sa zameral na čistý priestor. Pracovný stôl, dve poličky a jeden gauč. To je všetko, čo v tomto mojom domácom pracovisku mám. Vďaka tomu nemusím veľa upratovať a cítim sa tam pohodlne.
Zistil som tiež to, že je dobré mať poriadne osvetlenie, a to najmä vtedy keď pracujete v noci.Okrem hlavného svetla, mám ešte niekoľko malých lampičiek. Keďže pracujem hlavne za počítačom, zainvestoval som do kvalitnej stoličky. Verte, že to stojí za to, pretože od kedy ju mám už neriešim šialené bolesti chrbtice.

pracovna
 
Možno nechápete, prečo mám v pracovni gauč.No jednoducho preto, lebo niekedy potrebujem zmeniť polohu, alebo sa na desať minúť natiahnuť. Takto to môžem urobiť hneď vedľa môjho pracovného stola.
No a ešte jedna dobrá rada na záver. V pracovni nezabúdajte poriadne vetrať a zbytočne si ju neprekurujte. Ak má váš mozog dostatok kyslíka, práca vám pôjde od ruky, no a v chladnejšom prostredí sa tomuto nášmu orgánu tiež pracuje ľahšie.