Škótsko je jedna zo štyroch krajín, ktoré tvoria Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Žije tu len päť miliónov obyvateľov, takže sa nejedná o preľudnenú krajinu. Ide teda o ideálnu dovolenku pre tých, ktorí sa neradi tlačia.
Dohovoríte sa tu angličtinou, avšak môžete natrafiť aj na obyvateľov, ktorí používajú škótsku gaelčinu, alebo škótčinu. Všetky tri jazyky sú oficiálne uznané ako úradný jazyk. Nemajte však strach, dvomi poslednými jazykmi hovorí len malé percento obyvateľstva.
Ak však neobľubujete chladné počasie, toto nebude ideálna dovolenka pre vás. Škótsko je totiž najsevernejšou časťou Británie.

anglie

Miesta, ktoré by ste mali navštíviť

  1. Obísť by ste určite nemali hlavné mesto Škótska, Edinburg. Jeho bohatá kultúra, mu vyslúžila pomenovanie Atény severu. Nachádza sa tu množstvo umeleckých a kultúrnych stredísk. Ako príklad môžeme spomenúť Škótsku kráľovskú akadémiu, múzeum moderného umenia, alebo národnú galériu. Jedná sa o druhé najväčšie mesto v krajine.
  2. Druhým najväčším mestom je Glasgow. Zároveň je tretím najväčším v celom Spojenom kráľovstve. A aj tu by ste sa mali určite zastaviť. Patrí k najnavštevovanejším miestam a je pokladané za akýsi začiatočný bod, pri spoznávaní krajiny. Je pokladané za finančné, ekonomická a obchodné centrum Škótska.

glasgow

  1. Jaskyňa Fingal patrí k najkrajším miestam na svete.Známa sa stala hlavne kvôli jej neobyčajnej akustike. Je vysoká viac ako 20 metrov a rozlohou sa tiahne na osemdesiatich metroch. Svojou krásou ohúri nepochybne každého jedného návštevníka. Ak si o tomto mieste chcete prečítať viac, tak čítajte tu.
  2. Škótska vysočina, alebo Highlands, je doslova horskou pýchou krajiny.Jedná sa o historický hornatý región, ktorý je označovaný za najkrajšiu časť celej veľkej Británie. Nachádza sa tu veľmi málo obyvateľov, takže je vhodným miestom pre milovníkov súkromia. Nájdete tu množstvo údolí a jazier. Najvyššou horou, s výškou takmer 1350 metrov nad morom, je Bens Nevis. Zároveň je aj najvyššou horou celého kráľovstva.