Aké je však pravda ktorá je skrytá za touto pomerne ohranou frázou? Čo tieto ženy v skutočnosti cítia? Je to bolesť hlavy, ktorá je veľmi intenzívna a nepríjemná. Predstavte si napríklad, že vám niekto stláča hlavu k sebe akoby sa vám ju snažil prasknúť ako balón. Alebo že na jednom mieste na hlave cítite niekoľko hodín neustálu bodavú bolesť ako nožom.

stres

Migréna trápi skutočne veľkú časť populácie, vzniká väčšinou dôsledkom rušného, stresujúceho a uponáhľaného dňa, kedy sa neviete zastaviť. Ku koncu dňa ste teda úplne unavení, zničení a ani inokedy tak oslobodzujúce ľahnutie si do postele nie je pre migrénu žiadna záchrana.

Keď totižto trpíte týmito bolesťami, väčšinou musíte bolesť jednoducho pretrpieť. Nepomáhajú tabletky, voda, jednoducho nepomáha nič, na nič sa neviete sústrediť a jediné na čo dokážete myslieť je to, ako vás vaša hlava neuveriteľne bolí.
Najhoršie čo v stave kedy máte migrénu môžete urobiť je ísť von, do hluku a svetla. Sú to vyslovene vyvolávajúce faktory a bolesť iba viac zintenzívnia. Z migrény vás bude bolieť nie len hlava, ale aj oči, uši, zuby, krk a istým spôsobom celé telo. Človek je pri nej veľmi nepokojný a pociťuje doslova pravidelné „nárazy“, ktoré otrasú celým vašim telom. Budete zle vidieť, nedokážete sa koncentrovať. Jediné a aj najlepšie čo viete v tejto situácií pre seba urobiť je ľahnúť si do miestnosti, bez akéhokoľvek svetla a bez akéhokoľvek hluku, dať si silnú tabletku proti bolesti a aj keď pravdepodobne nezaspíte, aspoň sa schúliť do klbka a čakať kým utrpenie pretrvá.

mozek

Tak ako sme každý iný, tak aj migréna pôsobí na každého inak. Preto si musíte sami odsledovať, čo vám na ňu pomáha a kedy sa u vás najčastejšie vyskytuje. Všímajte si čo vám pomáha a čo naopak škodí a podľa toho postupujte pri ďalšej. Môžete vyskúšať rôznu prírodnú medicínu, niektorým ľuďom zasa migrénu spôsobujú určité potraviny.