O vynález samotného chronografu sa zaslúžil Francúz Louis Moinet, a to v roku 1816. Neskôr sa však tento vynález stal súčasťou hodiniek, v podstate údajne vďaka kráľovi Ľudovítovi XVIII.
dámské hodinky

Dizajn hodiniek s chronografom

Niečo sme, o dizajne hodiniek s chronografom, už naznačili vyššie. Hlavnou dominantou sú chronografové subciferníky, resp. budíky a zväčša sekundová ručička. Subciferníkový dizajn je mnohokrát práve ten atraktívny prvok modelov. Často je súčasťou hodiniek s chronografom aj tachymeter, ktorý umožňuje vypočítavať rýchlosť. Okrem toho je zvláštnosťou hodiniek s chronografom aj viacero tlačidiel na pravej bočnej strane. Tieto tlačidlá sa, samozrejme, môžu nachádzať aj inde a sú na ovládanie stopiek.
Pre artikel dámske hodinky sa v tomto prípade hodiniek s chronografom ideálne hodia práve čoraz viac vyhľadávané unisex univerzálne dizajnové kúsky. Majú ich aj mnohé prestížne značky práve pre vzrastajúci záujem žien.

hodinky pánské

Obľúbené značky hodiniek s chronografom

Slovo „chronograf“ nielen, že dobre znie a mimoriadne dobre vyzerá, ale je súčasťou kolekcie mnohých značiek. Dodáva prestíž a šmrnc histórie a kvality rozmanitých modelom. Zvlášť pánske hodinky s chronografom sú jedinečnými kúskami. Značky, ako Tissot, Certina, Casio, Seiko, Venezianico či Citizen s obľubou prinášajú hodinky s chronografom do svojich kolekcií.