Výskum a vývoj napreduje čím ďalej, tým rýchlejšie. V mnohých odvetviach priemyslu a v mnohých oblastiach života sa veľmi výrazne prejavil vplyv modernej techniky. A nie sú výnimkou ani športové aktivity. V našej dobe smart systémov a chytrých zariadení si našli cestu aj takzvané chytré hodinky a športtestery.

fitnes náramek

O čo ide?

Tieto zariadenia slúžia na viacero účelov. V prvom rade ide samozrejme o sledovanie našich športových aktivít. A taktiež aj o spárovanie a prenos údajov z chytrého telefónu na naše zápästie. Ale tieto chytré športové hodinky toho vedia oveľa viac.

Zmerajte si svoju trasu

Športtestery pracujú po celý čas vašej aktivity. Sledujú vašu trasu, vyhodnocujú vzdialenosť, tempo a ďalšie štatistické údaje. Taktiež v pravidelných intervaloch pripomínajú počet krokov, ako ste sa zlepšili alebo naopak, zhoršili. Merajú vám pulz počas športovej aktivity, dokonca vám zostavia graf, akým spôsobom sa správa vaša srdcovo-cievna sústava.

Na, čo si treba dať pozor?

Pri kúpe takýchto hodiniek si treba zvážiť niekoľko vecí. Či tieto hodinky kupujete za účelom športovania, alebo iným, napríklad reprezentatívnym, účelom. Pretože je absolútne zbytočné kupovať drahé športové chytré hodinky, pokiaľ sa nimi chceme chváliť len pred kolegami, či spolužiakmi. Alebo, ak si myslíme, že kúpou takýchto drahých chytrých športových hodiniek sa prinútime športovať.
Nie málo sa stretávame s presvedčením ľudí, ktorí si myslia, že až keď si nakúpia drahú športovú výbavu, potom začnú športovať. To je omyl! Takéto pomôcky ako športové hodinky nám iba vypomáhajú pri našej činnosti, ak si chceme viesť niektoré štatistické údaje nášho zlepšovania, či zhoršovania.
Taktiež je veľmi dôležité si uvedomiť, akú športovú aktivitu budeme vykonávať. Najčastejšie sa takéto športové hodinky používajú pri atletických športoch ako je napríklad beh, chôdza, prípadne turistika.

hodinky

Na záver malé upozornenie. Pokiaľ ste sa určite rozhodli zakúpiť si takéto chytré hodinky, je veľmi dobré vyskúšať si, ako vám sedia na ruke. Pretože niektoré náramky na týchto hodinkách sú veľmi nekvalitné a na pocit veľmi nepríjemné. V tom prípade je vhodné zvoliť alebo iný model, alebo si dokúpiť náramok, ktorý vám vyhovuje na vašu pokožku.