Vraví sa, že čím je človek bohatší, tým je vočim druhým lakomejší, pričom chudobný človek dá aj z posledného. Videli sme o tom i mnohé rozprávky. V tomto článku však nebudem písať rozprávky, ale opíšem prípady reálnych strýkov Držgrošov, akých nám história ľudstva priniesla. Niekedy sa človek nad takýmto "žgrlaním" a neprajnosťou chytá za hlavu a takýchto ľudí proste nechápe, inokedy sa však na takýchto typoch i s chuti zasmejeme. Vo svojej podstate býva tá lakomosť, alebo prehnané šetrenie humorné. Niektorí ľudia sa touto svojou "schopnosťou pobaviť" prezentujú takmer stále, aj v dnešnej dobe. Typy ľudí sa proste nemenia, povahu asi skutočne dedíme. Chceli by ste zdediť povahu ľudí, o ktorých bude v článku reč? Odpoveď už nechám na vás.

puzzole

J. Paul Getty bol v sedemdesiatich rokoch minulého storočia údajne najbohatším mužom. Avšak písať alebo vravieť o niekom takéto informácie, môže byť skutočne dosť nebezpečné. A tak tomu bolo aj v tomto prípade, kedy tomuto údajne najbohatšiemu mužovi, ktorý vlastnil miliardu dolárov,  uniesla násilím určitá skupina kriminálnikov vlastného syna. Syn bol síce už dospelý, no aj tak v nepeknej situácii. Bolo to jednoduché, únoscovia chceli "len" 17 000 000 dolárov. Pre miliardára to nie je až taká vysoká čiastka. Tento miliardár však o "darovaní" dotyčnej čiastky nechcel ani počuť, dohadoval to na stále nižšiu a nižšiu sumu. Nebezpečná skupinka stratila trpezlivosť a tomuto otcovi poslala odrezaný prst, ktorý patril unesenému synovi. Dohadovanie o nižšej čiastke pokračovalo, až sa konečne dohodli na sume 2 000 000 dolárov.

stabilita

John Elves sa narodil do rodiny, ktorá zdedila niekoľko stotisíc libier, čo by dnes činilo čiastku asi 15 000 000 euro. Jeho matka bola aj napriek tomu priveľma šetrná a kvôli zanedbávaniu seba samej nakoniec zomrela. Mladý John teda odchádza za strýkom, ktorý má však rovnakú povahu. Stále disponujú podobne vysokou čiastkou peňazí, avšak ich zmýšľanie sa nemení. Staré uvarené jedlo, ktoré nevládali zjesť naraz, jedli ešte dávno potom, ako smrdelo skazením. Odmietali si kupovať teplejší a vlastne akýkoľvek odev. Dokonca chodili spávať ihneď potom, ako sa zotmelo a to len z jediného dôvodu- aby nemuseli zapínať svetlo. John zomiera relatívne v mladom veku a to na podobné následky, ako jeho matka. Zanedbanie.