Teleso, ktoré riadi spôsob výroby elektriny, bolo naposledy použité v 15:12 17. mája.

Fintan Slye, riaditeľ Národného prevádzkovateľa elektrizačnej sústavy pre elektrické siete (ESO), povedal, že britský rekord solárnej energie bol v tomto mesiaci tiež zlomený.

Británia prerušila rekord za týždeň bez uhlia na začiatku tohto mesiaca, čo povedal pán Slye, že by to bolo „nové normálne“.elektrárna.jpg

Vláda plánuje do roku 2025 postupne zrušiť posledné britské elektrárne spaľujúce uhlie s cieľom znížiť emisie uhlíka a pán Slye povedal, že je ešte veľa práce.

Ale dodal: „Ako sa do systému dostáva viac a viac obnoviteľných zdrojov, vidíme, že veci sa vyvíjajú ohromujúcou rýchlosťou.“

Prvý generalizovaný verejný generátor uhlia na svete sa otvoril v roku 1882 v Holborn Viadukt v Londýne.

Keďže sa uhoľné elektrárne zohrejú na šesť hodín, ESO vie, že po 17. máji bude môcť bez uhlia dosiahnuť dva týždne.

Najdlhšie obdobie bez uhlia, ktoré sa skončilo 9. mája, keď Británia trvala len niečo málo cez týždeň.

Predtým, v apríli, mala Británia 90 hodín bez uhlia.

„Keď do systému prichádza viac a viac obnoviteľných zdrojov, vidíme, že veci dosahujú ohromujúcu rýchlosť.“ Povedal pán Slye.

„Rok 2018 bol doposiaľ najzelenejším rokom a do roku 2019 to vyzerá, že má potenciál ho poraziť,“ dodal.

Dňa 14. mája vygenerovala Británia štvrtinu svojej energie zo slnka – čo je zatiaľ najväčší podiel.

Keď sa uhlie nepoužilo v priebehu posledných 14 dní, solárna energia, veterná energia, jadrová energia, plyn a niektoré hydroenergetické elektrárne zaberajú nedostatok.průmysl.jpg

Počas dvojtýždňového obdobia tvoril v priemere plyn takmer 40% britských dodávateľov, jadrových 20%, veterných 13% a ďalších zdrojov tvoriacich zvyšok.

Chris Skidmore, minister pre energetiku a čistý rast, povedal: „Veľká Británia má najväčšiu veternú kapacitu na mori na planéte, môže generovať viac ako štvrtinu našich potrieb v oblasti elektrickej energie zo slnka a minulý rok viac ako polovica našej elektriny pochádzala z nízkych cien elektrickej energie. zdrojov uhlíka.