Na interiérové dvere sa dnes nekladú požiadavky len z hľadiska ich praktickej a funkčnej stránky, ale k týmto prioritám sa začína radiť aj otázka dizajnu a estetiky. Chceme teda získať nielen funkčný, ale takisto trendový dizajnový prvok.

Múr, otvorené dvere dokorán

Naše priestory tak získajú svieži dych a budú viditeľne zmodernizované, no najmä za predpokladu, ak pôjde o trendovú voľbu, akými sú napríklad štýlové sklenené dvere na mieru LMmont. Dôvodom pre umiestnenie takéhoto typu dverí je samozrejme ich estetika a atraktívny sklenený dizajn, ktorý však priestorom prináša aj ďalšie oceniteľné kvality. Dnes je totiž v móde vzdušnosť priestorov a istá dávka minimalizmu. A toto sú ďalšie vlastnosti, ktoré poskytuje práve sklenený materiál, okrem nich však takisto známe optické zväčšenie priestorov.

Priestor, siuleta postavy vo vzduchu, výskok

Samozrejme aj napriek tomu, že sú v móde priestranné miestnosti, potrebujeme niektoré časti od seba viditeľne oddeliť. A toto dosiahneme dverami, prípadne sklenenými stenami. Pre obyčajné oddelenie miestností je možné siahnuť prakticky po každom type dverí, no pokiaľ chcete zároveň získať určitú ľahkosť, voľnosť, vzdušnosť a hlavne prirodzene presvetlené priestory, potom je vhodnou voľbou práve sklo. Tento typ dverí sa navyše hodí aj do miestností , v ktorých chýbajú okná.

  • Použitím týchto prvkov na rozdelenie miestností tak nevzniknú vydýchané, stiesnené a tmavé priestory, čoho by sme sa mali obávať skôr pri ostatných alternatívach.

Navyše je možné vyberať z rôznych typov skiel, možná je takisto ich úprava či už napríklad pieskovaním alebo grafickou potlačou, na výber sú tiež rôzne farebné sklá pre prípad, že miesto priesvitnosti požadujete skôr väčšie súkromie. Pri výrobe celosklenených dverí sa používajú špeciálne bezpečnostné sklá s niekoľkonásobne vyššou schopnosťou odolávať bežným nárazom. Pri ich poškodení príde len k puknutiu, prípadne rozsypaniu skla na drobné zaoblené časti.