Prečo sa nejeden záujemca o nové zábradlia rozhodne investovať práve do typu, akým je nerezove zabradlie? Odpoveď je v podstate jasná, kvôli jeho materiálu. Lenže aké konkrétnejšie kvality a výhody so sebou tento prináša? V čom je napríklad lepší pred dreveným alebo kovovým zábradlím?

Zakrútené schodisko

V stručnosti so sebou prináša kvalitnú kombináciu funkčných ako aj dizajnových priorít. Medzi najznámejšie vlastnosti sa radí jeho odolnosť pred vizuálnym poškodením, respektíve dlhá životnosť pri minimálnej náročnosti údržby. V neposlednom rade predstavuje tiež pevnosť, čiže bezpečnostný prvok, o aký sa doslova „môžete oprieť“, pričom má tendenciu vydržať v nepoškodenom stave minimálne 50 rokov (najmä v interiéri). V podstate ani nemusí byť prehnané tvrdenie, že tento typ zábradlia prežije jednu generáciu, pričom sa v prípade vyššieho stupňa odolnosti antikory nemusíme obávať ani jeho viditeľného dizajnového poškodenia. Navyše ak ich aspoň 2-krát za rok pretieme špeciálnym prípravkom, budú si udržiavať lesklosť.

Muž a žena na balkóne, Hollywood

Zábradlia z nerezovej ocele, respektíve nereze či antikory sú takisto odolné pred nárzami, sú pevné, majú vysokú nosnosť a zrejme si všimnete, že na rodziel od niektorých iných alternatív „nevŕzgajú“. A to sú určite ďalšie vítané pozitívne stránky.

Žena s mobilom, zábradlie

V neposlednom rade sa hodí poukázať na estetickú stránku ako aj moderný štýl prevedenia. V podstate nie je tajomstvom a pravdepodobne ste si už aj na vlastné oči všimli, že tento konkrétny typ zábradlí má tendenciu vizuálne obohatiť aj svoje okolie, kde bude umiestený. Či už ide o schodisko alebo napríklad balkón, tieto priestory chytia duch inovácie a áno, takisto trošku toho „povrchného“ luxusu. Avšak kto by o neho nestál, však? Najmä ak ide o moderný byt alebo naopak budovy s komerčným významom.

  • Síce ide spravidla o vyššiu investíciu, ale tá sa skvele vykompenzuje spomenutými vlastnosťami.