Vaginálnu infekciu, by ste nemali brať na ľahkú váhu. Mnohé ženy odkladajú návštevu lekára, ako to len ide. Nie je to najlepší nápad, no na druhej strane je to pochopiteľné. K doktorom nechodí rád asi nikto. Pokiaľ ste u seba spozorovali biely výtok a jemné pálenie, či svrbenie v intímnych oblastiach, môžete vyskúšaj aj niekoľko domácich receptov. Všetky z nich sú neškodné, takže ak vám nepomôžu, určite vám ani nepoškodia.

hubnutí
 
V prvom rade, by ste mali vynechať sladké pokrmy a všetko kde sa nachádza cukor, reč je teda napríklad aj o ovocí, ktoré ho obsahuje fúru. Aspoň na nejaký čas si slaďte menej kávu, nejedzte zákusky a iné sladkosti. Kvasinky, ale aj iné potvory, ktoré tiet problémy spôsobujú totiž cukor milujú.
 
Zamerajte sa na osobnú hygienu. Nohavičky si meňte pokojne aj dvakrát denne. Tie použité nezabudnite poriadne vyprať. Ak ich vyvaríte, nič tým nepokazíte. dbajte aj na uterák, ktorým si utierate intímne miesta. Ten by ste mali hneď po použití taktiež hodiť do práčky. Nič zo spomínaných vecí neperte klasickým pracím práškom. Použite napríklad mydlo na ruky, alebo sprchový šampón, ideálne ten neparfumovaný. Všetko poriadne vypláchnite v čistej vode, najlepšie niekoľkokrát.
Noste iba spodnú bielizeň, ktorá je vyrobená z prírodných a hlavne vzdušných materiálov, aby všetko dýchalo tak, ako má. Počas noci, si radšej oblečte pyžamu a na spodné nohavičky zabudnite. Samozrejme, že nezabúdajte na to, aby bola vaša posteľ dokonale čistá.

bylinky
 
Svoje urobia aj sedacie kúpele. V tomto smere vám pomôžu bylinkové odvary. Na gynekologické problémy vám zaberie napríklad rebríček obyčajný, šalvia, alebo dubová kôra. Je dobré aj to, keď začnete užívať probiotiká a vitamíny, ktoré podporia vašu imunitu. Nezabudnite však na to, že ak vaše problémy nezmiznú v priebehu dvoch, maximálne troch týždňov, určite navštívte svojho gynekológa.