Kúpa staršej nehnuteľnosti

Predpokladá sa, že čo je staršie, je lacnejšie.  Tak je to aj s bývaním. Ak natrafíte na starší rodinný dom alebo byt pred rekonštrukciou v rovnakej lokalite, cena by mala byť oveľa nižšia akonový objekt. Spolu s prerábkouby nemala presiahnuť sumu, za ktorú sa predávajú nové domy v rovnakej oblasti.  Vtedy  viete, že ste výhodne kúpili a aj zrekonštruovali.  Kúpiť staršiu nehnuteľnosť väčšinou vždy znamená nutnosť  stavebných úprav , kde mnohokrát musíte prihliadať na už existujúce dispozičné riešenia. S tým súvisí aj čas, ktorý budete potrebovať na úpravu bytu a nebudete sa  môcť  hneď nasťahovať. Rizikom môžu byť aj skryté vady, ktoré  nie sú voľným okom viditeľné, no siahnu vám hlbšie do peňaženky.  A na záver sa treba pripraviť na výber správnych remeselníkov, aby rekonštrukcia prebehla k vašej  100 % spokojnosti. Ak ste domáci kutil, tak prerábka vás určitenezdolá a práve pre vás je ako stvorená kúpa staršej nehnuteľnosti.

stavba

Kúpa novej nehnuteľnosti

Nech je to bytalebo dom, podstatné je, že je nový.  Žiadne skryté poruchy a navyšovanie rozpočtu.  Ste odbremenení od papierovačiek spojených  s realizáciou stavby.  Bývanie môžete riešiť ako štandard alebo ako holodom. Ak si vyberiete  holodom,  musíte si pripraviť viac časuviac peňazí, ktoréinvestujete   do zariaďovania a samozrejme  nájsť majstrov, ktorí vám s tým pomôžu.  Holodom totiž znamená: hrubá stavba bez sanitypodláh a zárubní. Výber a realizácia  ostáva na vás. So štandardom to budete mať  o čosi lacnejšie a aj jednoduchšie. Firma vybaví za vás všetko. V niektorýchfirmách je dokonca  možnosť vybrať si aj kuchynskú linkuspotrebiče. Potom stačí dokúpiť nábytok a vy sa môžete sťahovať.  Jedinou nevýhodou môže byť, že susedia budú mať rovnaké obkladydlažbu ako vy. Čo teda vytknúť na záver novostavbe? Snáď iba vysoké vstupné náklady  a rušivé okolie, kde môžu prebiehať ďalšie výstavby bytov.

statek

Stavba  vlastného domu

Jednou z najkomplikovanejších riešení, ktoré ponúka trh s bývaním, je stavba vlastného bývania. Či už ide o náročnejšie financovanie alebo vybavovanie potrebných dokladov, hľadanie vhodného pozemku, všetko bude na vašich pleciach. Na začiatku každého projektu stojí jeho financovanie. V prípade, že nedisponujete dostatočnou hotovosťou na jeho realizáciu, čaká Vás veľmi dlhýťažký boj s finančnými inštitúciamiVýhodou je, ak Vy alebo Vaši blízki vlastníte nehnuteľnosť, ktorá by bola vhodnou zábezpekou, kým nedokončíte výstavbu tej svojej. Tým vyriešite značnúčasť problémovfinancovaním. Ďalším plusom je, že sa rozhodnete osloviť firmu, ktorá vybaví  všetky podstatné náležitosti (stavebné povolenia, životné prostredie, inžinierske siete, kanalizáciu) za vás  a zrealizuje výstavbu domu podľa projektu. Vy si tak ušetrítečas, dovolenku a nervy pri vybavovaní.. Ak prekleniete všetky úskalia ,na konci cesty sa budete tešiť  z vysnívaného domčeka podľa vlastných predstáv.