Správna kvalitná grafika, grafické aplikácie, či ultra vysoké rozlíšenie filmu nie je všetko. To, že marketing spoločnosti stále rozpráva o tom, ako treba kupovať monitory so stále väčším rozlíšením, ako pozerať filmy na stále väčších monitoroch a so stále jemnejším obrazom, to ešte neznamená, že budeme mať dokonalý pôžitok z takejto aplikácie či filmu. Mnoho užívateľov totiž zabúda na jeden veľmi dôležitý fakt. A tým je práve ten, že na emócie vplýva zvuková časť filmu, či počítačovej hry.

reproduktor

Kvalitný zvuk zaváži!

Možno ste to ani nevedeli, ale keď pozeráte film a pri niektorej konkrétnej scéne vás prepadáva strach, úzkosť alebo naopak nadšenie, radosť, ba dokonca smiech, nie je to spôsobené len kvalitnou kamerou, či grafickým prevedením danej scény. Z oveľa väčšej časti to má na svedomí práve zvuk. A neuvedomujeme si to práve preto, lebo zvuk zasahuje našu psychiku a naše podvedomie. Preto tieto efekty častokrát mylne prikladáme kvalitnej grafike, či kvalitnej kamery. A častokrát nám to potvrdzuje aj platený marketing zo strany spoločnosti a firiem, ktoré produkujú veľké obrazovky a monitory. Ale nie je to úplná, dokonca ani čiastočná pravda.

pracovna

Nebojte sa zainvestovať do kvalitného zvuku

Pokiaľ chcete mať naozaj dokonalý pôžitok ako užívateľ či už z pozerania filmu, hrania počítačovej hry, alebo inej aplikácie, je potrebné siahnuť po kvalitnom zvuku. Tým sa nemyslí len po kvalitnom nízkofrekvenčnom reproduktore, nazývanom subwoofer. Ide celkove zvukové prevedenie. Je absolútny nezmysel kúpiť si skvelý monitor a obrazovku za veľké peniaze a potom dokúpiť tie najlacnejšie reproduktory. Týmto sami seba okráda máme o pôžitok. A to je škoda!
Takže pokiaľ práve plánujete investovať do multimediálneho centra či počítačovej zostavy, nezabudnite primeranú časť financií zaradiť práve do kvalitnej zvukovej produkcie.