Väčšina ľudí má vo svojom telefóne stiahnutý svoj vlastný playlist, čo je pri cenách albumov dosť drahá záležitosť a ešte to aj zaberá príliš veľa pamäte, ktorej každý bite sa ráta. A preto sa na trh dostali „streamovacie“ aplikácie, aby ste sa už o nič vyššie spomenuté nemuseli starať.

hudba

Asi najobľúbenejšou streamovaciou aplikáciou je Spotify. Na Spotify nájdete online rádia, rôzne playlisty a dokonca vám aplikácia vytvorí vlastný album na základe hudby, ktorú počúvate. Na Spotify nájdete väčšinu známych spevákov a ich albumov a dokonca je to úplne zadarmo. Stačí sa len zaregistrovať. Spotify má však platenú funkciu, ktorá umožňuje sťahovať hudbu, púšťať pesničky offline a ponúka možnosť prepínať si medzi pesničkami podľa vašej chuti.

Ďalšou veľmi populárnou aplikáciou je Hudba od Google Play, táto aplikácia tiež ponúka široké spektrum umelcov – v podstate tam môžete nájsť každého umelca, ktorý kedy existoval a každú pesničku. Ktorá kedy vyšla. Tiež tam nájdete veľa tematických playlistov, nezáleží na tom či sa blížia Vianoce, Veľká Noc alebo Halloween, v tejto aplikácii sú pripravený na všetko. A ak tvoríte vlastnú hudbu, môžete ju tam uverejniť. Jedinou nevýhodou sú reklamy, ktorými je táto aplikácia preplnená, pokiaľ si nezaplatíte za prémiový účet.

smartphone

Jedno z najobľúbenejších internetových rádií je určite Last.fm, ktoré sa tešilo obrovskej popularite ešte predtým než sa do našich smartfónov dostali aplikácie ako Spotify alebo Hudba od Googlu. Last.fm ponúka obrovskú kolekciu pesničiek, ktoré sú zoradené do žánrov a období. Toto rádio má aj vlastný rebríček a vždy vám ukáže novinky vo svete hudby, to je dôvodom prečo si ho toľko veľa ľudí obľúbilo.

úloha

Poznáte niekoho kto nepozná Youtube, pretože ja nie. Všetky vekové kategórie zavítali niekedy vo svojom živote na túto stránku, či už to boli malé detičky, ktorým rodičia púšťali rozprávky, teenageri, ktorí tam prežívajú celé obdobie dospievanie alebo starí rodičia, ktorým tam ich vnúča ukazovalo vtipné vide, ktoré nebolo vtipné. Táto stránka, hoci na to nie je zameraná sa používa hlavne na počúvanie hudby a je len jediná vec, ktorá chýba k dokonalosti a to je možnosť počúvať hudbu, keď je Youtube minimalizovaný.
Snáď vám tieto aplikácie pomôžu s nedostatkom miesta v telefóne užijete si s nimi hudbu ešte viac.