Základnou funkciou interiérových dverí je vizuálne a akustické oddelenie dvoch priestorov v stavebnom objekte. No niekedy predsa len týmto oddelením zamedzíme aj prechodu svetla, čo je negatívnou stránkou použitých dverí. Tento problém však dokážeme veľmi jednoducho a s eleganciou vyriešiť použitím sklenených dverí. No často sa v dnešných interiéroch rieši aj veľkosť užívateľského priestoru. A každé dvere v miestnosti ten priestor zmenšujú, pretože potrebujú určitú plochu na otváranie a zatváranie. Tento problém je viditeľný hlavne v menších miestnostiach, takže na rad prichádza riešenie vo forme posuvných dverí, ktoré výrazne ušetria miesto. Výrobcovia sklenených dverí si aj s týmto problémom poradili výborne a tak dnešné sklenené posuvné dvere spĺňajú všetky kritéria bezpečnosti a funkčnosti pri zachovaní moderného a elegantného vzhľadu. Posuvné zariadenie sklenených dverí, ktoré umožňuje ich bezpečný a tichý posun, je dnes na vysokej konštrukčnej úrovni a spolu s posuvnými sklenenými dverami vytvára jeden moderný dizajnový prvok v každom priestore, kde sa nachádza.

sklenene dvere

Veľmi často požadovaná originalita je u posuvných sklenených dverí zabezpečená širokou škálou povrchových úprav a sklenené posuvné dvere je taktiež možné zdobiť rôznymi motívmi podľa individuálnych prianí zákazníkov. Pieskované dvere si napríklad nájdu svoje miesto v kúpeľni alebo spálni, kde sa vyžaduje vyššia dávka súkromia. Vzorované sklenené dvere oživia kancelárske a komerčné priestory.

sklo v kupelni

Dnes už po sklenených dverách môžu bez obáv siahnuť aj rodiny s malými deťmi, keďže dnes používané bezpečnostné kalené 8 mm sklo je už štandardom renomovaných výrobcov a predajcov. Doprajte si aj u vás doma alebo vo vašej kancelárii všetky výhody, ktoré posuvné dvere sklenené ponúkajú. Ich kúpou získajú vaše priestory nenapodobiteľnú originalitu a vždy moderný vzhľad.