Viete o tom, že tento štýl bývania je veľmi sofistikovaný, elegantný, ale zároveň odvážny? Jeho čaro bude priťahovať vašu pozornosť neustále. Navyše tento módny trend nikdy nevyjde z módy. Stačí, ak správne zladíte jednotlivé bytové komponenty, zvolíte si jednu až dve dominanty, a o žiarivý efekt máte postarané.

Glamour style

Romantika, láska, vzrušenie a nekonečné dobrodružstvo sa snúbi v štýle glamour. Na prvý pohľad sa zdá, že je tento štýl je nedosiahnuteľný, ale nie je to úplne pravda. Aj keď sa javí ako pridrahý luxus, ktorý si nemôžete dovoliť, opak je pravdou. Na webe, bazároch a vo výpredajoch nájdete množstvo krásnych a relatívne lacných doplnkov vo farbách zlata či striebra. Pre glamour sú typické lesklé a zároveň čisté a hladké povrchy. Lesk a trblietanie je známkou krásnych a neopakovateľných slávnostných chvíľ. Vďaka glamour ladeniu, môžete tento pocit mať neustále.

naturo.sk_interie_sk_uvodni

Typické farby pre glamour

Ak máte v pláne zladiť váš interiér do tohto štýlu, majte na pamäti, že menej je viac. Na prvý pohľad sa možno zdá, že lesk, farby zlata či striebra vzbudzujú prezdobenosť. Nie je tomu tak. Najdôležitejší je pomer farieb a vzorov v interiéri. Ak máte zálusk na dlhé záclony, ktoré by korešpondovali s týmto ladením, siahnite po bielych, fľaškovo zelených alebo tmavomodrých záclonách. Doplnky môžete ladiť do odtieňov čiernobielej, fialovej alebo sýtej červenej. Kovové komponenty na doplnkoch len umocňujú kráľovský look. Ak máte možnosť niekde zavesiť krásne ornamentálne zrkadlo, urobte tak. Miestnosť sa zväčší a môžu sa v ňom odrážať lesklé predmety.

naturo.sk_interie_sk_01

Tapety pre glamour style

Jednoznačnou voľbou tapiet sú ornamenty, motívy kvetov i geometrických tvarov. Umiestnenie tapety môžete vykonať za pomoci odborníka alebo jednoduchým ale precíznym nalepením na stenu s vaším partnerom. Ak zvolíte tapety s geometrickým tvarom, naneste ju na nosnú stenu, aby ste si priestor zbytočne nezúžili. Na aplikovanú tapetu môžete potom umiestniť sklenené zrkadlo v pompéznom ráme alebo nástenné kvetináče v zlatej alebo striebornej farbe, z ktorých budú rásť ťahavé rastliny. Ralph Lauren definuje glamour štýl ako niečo čisté, pompézne, iskrivé a kúzelné zároveň. Inšpirujte sa jeho slovami a začnite s ladením už dnes.