Máte problém pri cvičení s tým, že neviete dostať objem do vašich ramien? Vhodné cviky na ramená, teda na zväčšenie ramenných svaloch sú cviky, pri ktorých použijete jednoručky. Jednoručky sú v jednoduchosti povedané činky, ktoré sú určené na úchop do jednej ruky. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach a s rôznou váhou, ktorú si vyberáte podľa toho, ako je vaše telo stavané, teda podľa toho akú záťaž vaše telo zvládne.

činky

Denný plán cvičenia ramien

Záťaž jednoručiek si zvoľte podľa seba, teda tak ako dokážete zvládnuť. Ak s cvikmi na ramená len začínate, začínajte vždy s nižšou záťažou a postupne si pridávajte na záťaži. Takto bude vaše cvičenie efektívne, a nestane sa vám, že by ste si mohli ublížiť zbytočne veľkou záťažou na začiatok. Pri cvikoch s jednoručkami, ktoré sú zamerané na posilnenie ramien, budete cvičiť ramenný sval na jednej aj druhej ruke a zároveň pomáhate aj svalom na chrbte a na strede tela. Poďme si ukázať denný plán cvičenia s jednoručkami, ktorý môžete cvičiť aj v posilňovni, ale aj v pohodlí domova. Prvý cvik začíname v polohe sedu, teda buď na lavičke, ktorá je na cvičenie určená, ak cvičíte doma, môžete použiť obyčajnú stoličku. Jednoručky držíte v rukách nad ramenami, pričom ruky máte v pravom uhle. Ruky dvíhate do pozície nad hlavu do vystretých rúk. S jednoručkami cvičíte buď naraz, alebo striedavo. Tento cvik opakujte desať až dvanásť krát po tri série. Ďalší cvik budete cvičiť v stoji s nohami rozkročenými na úrovni ramien, jednoručky držíte v ruke a budete ich predpažovať pred seba. Pri tomto cviku je veľmi dôležité aby ste držali chrbát rovno, teda celé telo vzpriamene. Iba vtedy dosiahnete efektívne cvičenie ramien. Tento cvik opakujete tak ako aj ten predošlí, teda desať až dvanásť opakovaní po tri série. Ak sa chcete dozvedieť viac cvikov na posilnenie ramien, určite sa obráťte na internetové stránky https://inlive.sk/.

domácí fitnes

Nezabúdajte na iné partie tela

Nezabudnite však, že je veľmi dôležité aby ste pri cvičení, cvičili celé telo postupne, nie je dobré sa venovať len jednej časti tela, ale musíte sa venovať svojmu telu komplexne, iba vtedy budete môcť na sebe vidieť výsledky, ktoré vás určite potešia.