Brucho je problematickou časťou tela mnohých z nás. Muži i ženy majú tendenciu do týchto partií priberať. U mužov to ide zväčša vekom, u žien sa tuk v oblasti brucha hromadí najmä po tehotenstve či v prípade nezdravého životného štýlu a nedostatku pohybu. Ak sa začínate zmierovať s tým, že vaše brucho nikdy nebude dokonalé, nerobte to. Vyskúšajte efektívne cviky na ploché brucho, ktoré dokážu skutočné zázraky. Stačí si nájsť chvíľku pre seba každý druhý deň a už o pár týždňov spozorujete výsledky. Zároveň ale platí, že cvičenie a zdravá strava ide ruka v ruke. Takže sa pripravte a vykročte v ústrety krásnej novej postave.

cviky na břicho

Ktoré cviky na ploché brucho sú najlepšie?

Nejde iba o samotné cviky. Dôležitý je tiež počet opakovaní a správne dýchanie. Zapamätajte si, že keď budete cviky na ploché brucho vykonávať príliš rýchlo a mechanicky, nebudú účinné. V takom prípade môžete cvičiť aj 2 hodiny denne, ale výsledok sa dostaví iba málokedy. Pri každom jednom cviku sa sústreďte a hlboko dýchajte. Najlepšími cvikmi na ploché brucho sú klasické brušáky, plank a jeho rôzne variácie (napríklad plank s priťahovaním kolien k lakťom), V-sit, bicykel, nožnice alebo napríklad aj cvik s názvom horolezec. Všetky tieto cviky sú pomerne známe a pokiaľ neviete, ako správne ich vykonávať, nezúfajte. Na internete nájdete mnoho videí, v ktorých je vysvetlené, ako správne daný cvik cvičiť. Ideálny počet opakovaní je 12 až 15 v 4 sériách v závislosti od konkrétneho cviku.

vypracované břicho

Cviky na ploché brucho s vlastnou váhou a so závažím

Je lepšie cvičiť s vlastnou váhou alebo použiť závažie? Odpoveď nie je jednoznačná. Každému predsa vyhovuje niečo iné a ani v cvičení tomu nie je inak. Cviky na ploché brucho je možné vykonávať s vlastnou váhou. Takéto cviky sú určené pre každého, najmä však pre začiatočníkov. Ak máte pocit, že by ste nejaké závažie zniesli, pokojne cvičte s činkami, kettlebellom alebo kotúčom. Existuje množstvo variácií cvikov na ploché brucho, ktoré je možné vykonávať aj so závažím. Dbajte však na to, aby ste sa nepresilili. Mohli by ste si tak spôsobiť zranenie, a to by ste rozhodne nechceli.

Všetko o cvikoch na ploché brucho nájdete na webovej stránke https://inlive.sk/.